Kluci drží při sobě, těší Augustu. Velkou premiéru má tam, kde je doma

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Jeho tatínek trénoval mistry světa a extraligové šampióny, Patrik Augusta teď kráčí v jeho stopách. Bývalý vynikající útočník se zkušenostmi z NHL dostal šanci v Mladé Boleslavi, majitel bronzu z olympiády v Albertville nahradil u týmu barda Františka Výborného, společně s kolegy Viktorem Ujčíkem a Borisem Žabkou má Bruslaře nasměrovat k cestě na elitní příčky. "Jsme v profesionálním sportu, mým cílem je, abychom vyhráli co nejvíc zápasů. Jako trenér bych chtěl, aby to bavilo hráče. Tím pádem to pak bude bavit i fanoušky," konstatuje.

Fanshop

Augusta svěřence cepuje od jara. Ve městě aut nastoupil záhy poté, co s reprezentační osmnáctkou, u níž byl asistentem Václava Varadi, dokončil vystoupení na mistrovství světa. Poté bleskově přešel do nové pozice. Teď se chystá na ostrý extraligový start. "Udělali jsme objem práce, příprava proběhla, jak jsme ji naplánovali. V tomto ohledu můžeme být spokojeni," hlásí.

Mladé posily? Vzali jsme kluky, kteří se mohou pořád zlepšovat

V Mladé Boleslavi uskutečnili po minulém ročníku spoustu změn. Trenérských, ale i v hráčském kádru. Vyřazení v předkole bylo po předchozím čtvrtém místě zklamáním. Takže vedení přistoupilo k přesunům, novinkou je třeba i nástup staronového sportovního manažera Luďka Bukače. "Kádr vypadá velice slušně. Je to živý organismus, každé mužstvo i hráči procházejí situacemi, kdy jsou nahoře a dole. S tím se musíme vyrovnat. Kluci každopádně drží při sobě a pracují velice dobře," připomíná Augusta.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Poměrně solidní vítr foukal v defenzivních řadách, klub nově přivedl Davida Němečka, Oldricha Kotvana, Ronalda Knota nebo Jiřího Říhu. "Snažili jsme se kádr trošku omladit. Vzali jsme některé nové kluky, kteří mají možnost pořád se zlepšovat. My věříme, že tomu tak bude. V přípravě reagovali hráči dobře, teď jde o to, abychom všechno přenesli do soutěže," pokračuje hlavní trenér.

V ofenzivě je nesporně ztrátou odchod Tomáše Hyky do Las Vegas. Reprezentační útočník tvořil elitní boleslavské trio s Pavlem Musilem a Radanem Lencem, kdo Hyku nově nahradí? "V tuto chvíli Jakub Klepiš. Všichni tři jsou velice inteligentní hokejisté, věřím, že to bude fungovat. Pavel Musil a Radan Lenc jsou navíc domácí. Vypracovali se, jsou příkladem pro další mladé hráče, kteří by je mohli jednou napodobit."

Jsem rád za možnost, že jsem mužstvo mohl částečně formovat

Když většinový vlastník Bruslařského klubu Jan Plachý hovořil na páteční tiskové konferenci o plánech do sezony, vyjádřil přání, aby se Středočechům vyhnuly výraznější problémy. A aby si klub zajistil postup do play off. Velkou touhou je snaha navázat na skvělou sezonu 2015-16, nicméně hokejisté Mladé Boleslavi půjdou postupnými krůčky. Bez velkých očí a nabubřelých slov.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Na povel je má kouč, který v nejvyšší soutěži začíná. "Změna to je, ale já prostě dělám hokej, který mám rád. Je to moje práce, v Boleslavi jsem spokojený," povídá. S manažerem Ludkem Bukačem ladili během jara podobu kádru, což Augusta kvituje. "Jsem rád za možnost, že jsem mužstvo mohl částečně formovat. Je to určitě lepší, než přijít k týmu, který je zaběhlý. Ale jako trenér musíte vždycky přesvědčit hráče o své vizi. O tom, aby pracovali, jak je třeba," upozorňuje.

Celá moje rodina je spjatá s Duklou. Ale teď jsem Boleslavák

Jeho předchůdcem u kormidla Bruslařů byl František Výborný, jehož Patrik Augusta zná díky tatínkovi od dětských let. Oba nyní budou spolupracovat, Výborný pokračuje v Mladé Boleslavi jako konzultant. "Já v tyhle věci věřím, byl jsem takhle vychovávaný. Trenéři jako Franta jsou kapacity, které mají neskutečné množství zkušeností. Jednoznačně mě obohacuje jenom možnost, když si můžeme popovídat o věcech z utkání nebo o soupeři. Jsem rád, že Franta zůstal a tu pozici přijal. Všechna finální rozhodnutí jdou na moji hlavu, ovšem moje filozofie je taková, že vždycky je dobré vyslechnout si jiné názory."

V pátek 8. září vypukne pro Augustu nová mise, velká extraligová premiéra ho čeká tam, kde je doma. Tedy v Jihlavě. "V extralize hrají nejlepší týmy z České republiky, je nám jasné, že nebude slabého soupeře. Jihlava má pro mě tu příchuť, že odtud pocházím. Celá moje rodina je spjatá s Duklou. Ale teď jsem Boleslavák, udělám maximum, aby byl náš tým úspěšný," potvrzuje. Přijde před duelem nějaké hecování? "Na téhle úrovni asi ne. Nevím, uvidíme. Nic takového zatím nebylo," usměje se. Také Dukla je po postupu mezi elitu trošku pozměněná, Augustovi nicméně může pomoci, že většinu tamních hráčů i klub dobře zná. "Ale ve finále to bude jako v každé bitvě: muž proti muži, hráč proti hráči," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz