Kdo si vybojuje šanci ve dvacítce? Do Kanady míří Reichel, Kváča či Kvasnička

Foto: Karel Švec, cslh.cz

2. prosince 2016, 13:07

Václav Jáchim

Reprezentační devatenáctka mívala v minulosti akce na našem kontinentu, nyní má před sebou výjezd do Kanady. Hokejisté převážně ročníku 1998 zamíří na kvalitní turnaj World Junior A Challenge, hostit ho bude městečko Bonnyville v provincii Alberta. Vybraní hokejisté mají o motivaci navíc, ve hře jsou totiž pozvánky do závěrečné přípravy dvacítky před mistrovstvím světa v Montrealu a Torontu.

Fanshop

Výběr do 20 let rozbije základní tábor v Blainville, před šampionátem sehraje dva duely s Kanadou a před Štědrým dnem také generálku proti Spojeným státům. "Širší nominaci na závěrečný kemp oznámíme příští týden, měli by v ní být dva nebo tři brankáři a čtyři pětky do pole," uvedl hlavní kouč Jakub Petr.

Během soustředění bude členem realizačního týmu i asistent Jiří Dopita, jenž jinak coby hlavní trenér vedl devatenáctku. Tu má pro akci v Kanadě na povel David Bruk, sekundovat mu bude Tomáš Martinec. V kádru na World Junior A Challenge najdeme řadu známých jmen a účastníků šampionátu osmnáctiletých. Pozvánku obdržela šestice zámořských krajánků Jan Růžička, Jakub Sirota, Ondřej Kachyňa, Nicolas Werbik, Pavel Kousal a Marek Zachar. Zadák Tomáš Hanousek přijede ze švédského Södertälje.

O šanci směrem k mistrovství světa dvacetiletých zabojují také hráči z tuzemských klubů. V Tipsport extralize letos pravidelně nastupují litvínovský útočník Kristian Reichel, obránci David Kvasnička z Plzně, Lukáš Doudera z Třince. Ostruhy v nejvyšší soutěži získávají či získávali rovněž Petr Kodýtek, Tomáš Vracovský, Tomáš Hanousek, Filip Dvořák., Daniel Kurovský, Radovan Pavlík nebo Ondřej Procházka. Ve WSM Lize na sebe upozornil pro změnu kladenský útočník Adam Kubík, v brance českobudějovického Motoru dostává příležitost Petr Kváča, který odvedl kvalitní výkon na listopadovém turnaji ve Švédsku.

Podle hlavního kouče dvacítky Jakuba Petra se po skončení akce devatenáctky počítá s přesunem jednoho brankáře a patrně tří hráčů v poli. "Uvidíme, záleží na vývoji. Akci každopádně budeme sledovat, s trenéry devatenáctky jsme v pravidelném spojení, i výběr hráčů proběhl po vzájemné dohodě. Jsme zvědavi, jak někteří hráči obstojí, bude to pro nás signál směrem k závěrečné přípravě a nominaci dvacítky na šampionát," uvedl Petr.

Výběr devatenáctiletých se sejde 6. prosince na stadionu v Rokycanech, to se týlká pouze hokejistů z evropských klubů. Zmínění zámořští krajánci se přidají po příletu výpravy do Edmontonu. Národní tým nejprve zamíří do městečka Fort McMurchy, kde si 9. prosince zahraje přípravu proti týmu Oil Barons. 11. prosince startuje turnaj v Bonnyville, jehož se vedle českých mladíků zůčastní také výběry Kanady Východ, Kanady Západ, USA, Ruska a Švýcarska. Finálový den je na programu 17. prosince.

Nominace reprezentační devatenáctky na turnaj World Junior A Challenge (9. – 17. prosince, Bonnyville):

Brankáři:
Petr Kváča (Č. Budějovice), Jan Růžička (Des Moines, USHL). 

Obránci:
Marian Adámek, Lukáš Doudera (Třinec), Ondřej Kachyňa (Hamilton, OHL), Jakub Sirota (Cedar Rapids, USHL), Tomáš Hanousek (Södertälje, Švédsko), David Kvasnička (Plzeň), Daniel Novák (Chomutov).

Útočníci:
Kristian Reichel, Jan Dufek (oba Litvínov), Adam Kubík (Kladno), Tomáš Havránek, Filip Dvořák (oba Kometa Brno), Pavel Kousal (Spokane, WHL), Nicolas Werbik (Youngstown, USHL), Marek Zachar (Sherbrooke, QMJHL), Petr Kodýtek, Tomáš Vracovský (oba Plzeň), Ondřej Procházka (Sparta Praha), Daniel Kurovský (Vítkovice), Radovan Pavlík (Mountfield HK).

Náhradníci:
Tomáš Vildumetz (Karlskrona, Švédsko), Matouš Bělohorský (Liberec), Matěj Chalupa (Plzeň), Jiří Karafiát (Zlín), Tomáš Pšenička (New Jersey Hitmen, USPHL). 

Realizační tým:

Manažer týmu: Aleš Kratochvíl.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistent trenéra: Tomáš Martinec. 
Trenér brankářů: Jiří Sklenář.
Video trenér: Jan Zachrla. 
Lékař: MUDr. Marek Kašpar.
Kustod: Jiří Šrámek. 

Program devatenáctky v Kanadě:

Příprava:

Pátek 9. prosince: Česko – Oil Barons (Fort McMurray)

World Junior A Challenge v Bonnyville:

Neděle 11. prosince: Kanada Východ – Česko "19"
Pondělí 12. prosince: USA – Česko "19"
Středa 14. prosince: utkání podle umístění ve skupině
Čtvrtek 15. – sobota 17. prosince: utkání podle výsledků play off

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz