Každý si nesmí dělat, co chce, láteří Kubiš. Mrzí ho ztráta Noska

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Bez bodů a bez gólů. Takový byl první domácí zápas z pohledu zlínských Beranů. Ti po úvodní výhře nad Vítkovicemi měli v plánu přidat další body proti Pardubicím. Tedy soupeři, s kterým by se měli výkonnostně rovnat. Na minulý vítězný duel ale nenavázali. I přes šance které měli, nedokázali překonat pozorného Kacetla a prohráli doma 0:2.

Fanshop

„My uděláme dva body ve Vítkovicích a bylo by krásné, kdybychom to doma potvrdili výhrou, jenže my prohrajeme,“ smutní Pavel Kubiš, kterého výkon týmu moc nepotěšil. „Bylo to takové upracované. Chtělo by to zjednodušit a dát náhodný gól, od kterého se to třeba odrazí a půjdeme dál. Když dáme nějaký náhodný gól, třeba to tam začne padat. To samé to bylo ve Vítkovicích. Šance jsme měli, akorát jsme prostě nedali gól.“

Zlínský útočník poukazuje na chabou ofenzivu Beranů. Ti za dva zápasy dali v šesti třetinách jen jeden gól (ve Vítkovicích vyhráli 2:1 až po prodloužení). „Je to mizerné, nedá se na to vyhrávat. Víme, že letos těch gólů nebudeme dávat extra moc, takže se musíme soustředit dobře na obranu. Zase jsme jenom tři góly dostali, což je pozitivní,“ poukazuje Kubiš na dobrou defenzivní hru. Ta ale působí líp ve statistkách než na ledě. Zlínská obrana proti Dynamu rozhodně nebyla bezchybná.

„Ve druhé třetině to bylo hrozné. Tu jsme vůbec nezachytili a dvakrát nám ujeli dva na jednoho, jednou pak jeli na brankáře úplně sami a to se nemůže stát. To je hrozné,“ kroutil hlavou dvaatřicetiletý hráč. Kde se stala tedy chyba? „Vždy v celé lajně byl nějaký problém. Blbě se střídá, nebo beci šli ze široka a střed tak zůstal volný a útočníci to nepokryli. To se stává, chyba tam byla, ale gól jsme z toho naštěstí nedostali. Pak jsme ho ale dostali při naší přesilovce, což bylo nejdůležitější,“ upozorňuje Kubiš na vítězný gól hostů, který padl během zlínské přesilovky.

Na pohodě Zlínu nepřidávají ani absence hráčů v týmu. Filip Chytil je v New Yorku na kempu Rangers a navíc zraněný. Zranění doléčuje Klhůfek, v přípravě se zranil Honejsek a po minulém zápase se přidal David Nosek, jenž by měl být mimo hru asi dva měsíce. Právě ztráta zkušeného beka je pro ševce podle Kubiše tou nejhorší zprávou. „Já si myslím, že David je jedním z nejlepších beků v extralize. Já už ho znám dlouho a je to pro nás velké oslabení. Je super bruslař, fyzicky připravený, útok podporuje, umí to rozehrát, takže když vám takový hráč chybí, tak je to citelná ztráta,“ smutní.

Zlínští tak opět musí trochu točit se sestavou a půjčovat si hráče z Přerova, s kterým jsou domluveni na úzké spolupráci. „Už třetí rok se to nějak tak točí, že vždy přijdou nějací noví lidi, ale to nás neomlouvá. My jsme měli docela dost času se sehrát a nemyslím si, že by si to nějak nesedlo. Musíme jít zápas od zápasu a každá lajna přidat tím, co má. A ne že si každý bude dělat, co chce,“ nabádá své spoluhráče Kubiš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz