Jan Platil: Fanoušci jsou jako prasata! Až je někdo seřeže, ať se nediví

Foto: Luboš Vácha, hcrebel.cz

Po rekordním přídělu 68 trestných minut se obránce Havlíčkova Brodu Jan Platil vyjádřil nejen ke svým sedmi přestupkům a výkonu hlavního arbitra Hrubého, ale také k fanouškům Kladna, kteří ho už během zápasu zasypali pořádnou sprškou nadávek. Také proto jednatřicetiletý bek při svém odchodu do kabiny reagoval zdviženým prostředníčkem, za nějž uviděl další trest ve hře. "Fanoušci si zaplatí šedesát korun a myslí si, že po nás mohou celou dobu řvát. Chovají se jako prasata, mělo by se s tím něco dělat," říká v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Fanoušci si zaplatili vstupné, tak mají právo na to, aby si zakřičeli. Tuto větu často slýcháme z úst rozhodčích, obránce Jan Platil je však zcela opačného názoru a chování fanoušků vidí jako škodnou českého hokeje. "Liga by s tím něco měla dělat, protože fanoušci se k nám hráčům často chovají jako prasata. Tohle už není normální, přece to nemůže zůstat bez povšimnutí," myslí si jednatřicetiletý hokejista, kterého naposledy pořádně naštvali příznivci Kladna.

Opravdu nemáme zapotřebí poslouchat, že jsme všechno možné, když v hledišti třeba sedí naše manželky a děti.

Ti po něm, stejně jako po jeho spoluhráčích, tradičně pořvávali hanlivé výrazy. "To prostě někdy nemůžeme vydržet, obzvláště pod takovým tlakem. Až dříve nebo později hodí některý z hráčů do hlediště hokejku, nebo nějakého diváka seřeže, tak se nikdo nemůže divit," pokračuje naštvaný obránce. "Zaplatí si šedesát korun a myslí si, že na nás mohou celou dobu řvát. Jsou zakomplexovaní," má jasno Platil po bitvě, v níž nafasoval celkem sedm trestů.

Čtyři menší, jeden desetiminutový a dva tresty ve hře. Ten druhý právě za reakci na příznivce Kladna, kterým adresoval zdvižený prostředníček. "Opravdu nemáme zapotřebí poslouchat, že jsme všechno možné, když v hledišti třeba sedí naše manželky a děti," vysvětluje reakci Jan Platil, jenž má bohaté zkušenosti se zahraničními štacemi. S něčím takovým se ale nikde ve světě nesetkal. A to je pro český hokej pochopitelně velmi smutné konstatování.

VIDEO: Rekordních 68 trestných minut pro Platila, strčil do rozhodčího!

"Ve světě to mezi fanoušky a hráči normálně funguje. Pořád si bereme příklad z NHL, z Kanady, Ameriky, ale toto se tam vůbec neděje. Lidé se chovají slušně a mají respekt k hráčům, kteří pak mají respekt k fanouškům. Jenže to, co se děje v českém hokeji a fotbale, k tomu má dost daleko," mrzí jednatřicetiletého obránce Havlíčkova Brodu. "Mělo by se s tím něco rozhodně dělat," opakuje Jan Platil, podle nějž trpělivost českých hokejistů nebude nekonečná.

"Lidé si myslí, že se mohou chovat jako prasata a hráči na ně nebudou nijak reagovat. Ale to se také dříve nebo později změní," uzavírá zkušený obránce, který v následujících dnech vyčká na verdikt disciplinárky. A vzhledem k tomu, co napsal soudce Michal Hrubý do oficiálního zápisu o utkání, lze předpokládat vysoký trest. To však Platila vůbec mrzet nemusí, za Rebely totiž pravděpodobně už letos nenaskočí. Klub ho totiž údajně vyřadil ze svého kádru.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz