VIDEO: Rekordních 68 trestných minut pro Platila, strčil do rozhodčího!

Foto: Luboš Vácha, hcrebel.cz

29. ledna 2015, 14:25

Adam Bagar

Na středeční prvoligové utkání v Kladně jen tak nezapomene zadák Jan Platil, který v barvách Havlíčkova Brodu nasbíral neuvěřitelných 68 trestných minut! Kromě čtyř menších trestů si od hlavního rozhodčího Michala Hrubého vysloužil ještě desítku a dokonce dva tresty ve hře. Ten první za jeho údajnou inzultaci a druhý za zvednutý prostředníček, jenž adresoval kladenským fanouškům. "U nás jsou fakt šílení rozhodčí," prozrazuje hříšník v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Když se po zápase podíval do oficiálních statistik, byl pořádně v šoku. Hlavní arbitr Michal Hrubý totiž Janu Platilovi vyměřil celkem neuvěřitelných 68 trestných minut! "Ani jsem nechápal, že vůbec jde tolik trestů dostat. Myslel jsem, že maximálně tak pětadvacet minut mohu získat. Ale hrálo se na Kladně a tam je číslo 68 pověstné," usmívá se jednatřicetiletý obránce už den po střetnutí.

Rozhodčího jsem jen chytl za dres, aby mi neujel. Hlavička? Kdybych mu ji chtěl dát, tak jsem mu ji určitě dal.

Ze zápasu si odnesl celkem sedm různých trestů. "Poprvé jsem šel ven za krosček, pak za vyhození puku mimo ledovou plochu, třetí byl za bránění ve hře, když jsem byl natlačený do gólmana, a u čtvrtého menšího trestu rozhodčí reagoval na diváky, jak je tady u nás zvykem," popisuje Platil, jenž navrch obdržel desítku a dva tresty ve hře – za napadení sudího a zdvižený prostředníček.

"Hráč přijel k hlavnímu rozhodčímu a chytil ho za dres, pokusil se o hlavičku a pak ho odstrčil, za což obdržel trest ve hře. Potom při odchodu z ledu ukázal několikrát prostředníček na tribuny do diváků, za což obdržel druhý trest ve hře," je napsáno v oficiálním zápise o utkání. "Jen jsem ho chytl za dres, aby mi neujel. Kdybych mu chtěl dát hlavičku, tak jsem mu ji určitě dal," přiznává.

"Žádný pokus tam opravdu nebyl, takové věci se nedělají," doplňuje Jan Platil, jenž může čekat od disciplinárky asi pořádný flastr. "Vůbec nevím, kolik zápasů nebudu hrát. Ještě jsem nic takového asi nezažil a žádný velký trest nedostal, takže nevím, jak se v takovém případě postupuje," prozrazuje zkušený obránce, jenž na Kladně vyrůstal. Asi i proto byl zbytečně moc přemotivovaný.

"To s tím nemělo nic společného. U nás jsou fakt šílení rozhodčí. Zápas co zápas dělají spoustu chyb. A pokud jsme trestáni my hráči, pak by měli být trestáni také rozhodčí," myslí si Jan Platil, s jehož výstupem trenéři moc spokojeni nebyli. Už na tiskové konferenci oznámili, že z toho vyvodí důsledky. "Zatím se mnou nemluvili. Uvidíme, co z toho bude," zakončuje hokejista, který se vyjádřil také k fanouškům. Druhou část rozhovoru přineseme už během pátku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz