Hráči vykoupili kiosek. V Norsku se hrálo do rána, přes 217 minut

Foto: Twitter Storhamar Hockey

13. března 2017, 13:02

Adam Bagar

Zdál se vám nedělní duel Vítkovic s Plzní příliš dlouhý? Tak to bylo úplné nic oproti tomu, co zažili hráči Storhamaru a Sarpsborgu v nejvyšší norské lize. Páté čtvrtfinále se tam protáhlo až do ranních hodin a skončilo po neuvěřitelných 217 minutách a 14 vteřinách! Novou hranici světového rekordu určil útočník Joakim Jensen, který domácím trefil výhru 2:1 a vedení v sérii 3:2.

Fanshop

Dosavadní nejdelší soutěžní utkání se odehrálo před dlouhými 81 lety, v březnu roku 1936 se v semifinále play off zámořské NHL hrálo 176 minut a 30 sekund. Souboj Montrealu s Detroitem rozsekla až jediná trefa hostujícího Muda Bruneteaua. Tohle číslo Seveřané překonali o víc než čtyřicet minut, odehráli neskutečných jedenáct třetin.

Z 5526 diváků vydrželi do konce jen ti nejvěrnější

Skóre zápasu otevřel domácí obránce Erik de la Rose, na startu třetího dějství vyrovnával na 1:1 Henrik Knold. Další branka už v základní hrací době nepadla a na řadu přišlo prodloužení, které ne a ne přinést rozhodující gól. Tribuny postupně prořídly. Z původní návštěvy 5 526 diváků se konce nekonečného zápasu dočkali jen ti nejvěrnější.

Mnozí museli ráno do práce, do školy, nemohli si dovolit ponocovat. Zbylé dokonce postrádali jejich blízcí. "Lidé nám hlásí, že pohřešují své milované. To vše se děje kvůli duelu Storhamaru se Sarpsborgem, který trvá o něco déle než obvykle," líčí s trochou nadsázky tamní policie na twitterovém účtu. A netradiční šichtu měl také rolbař.

Domácí si objednali pizzu, hosté vykoupili kiosek

Ovšem největší zápřah prožívali samotní hráči. Domácí zaháněli hlad těstovinami a objednanou pizzou, hosté zase vykoupili kiosek v hledišti. Všechny aktéry spasila až v čase 217:14 trefa Joakima Jensena. Zápas, který začal v 18 hodin, skončil až po půl třetí ráno. Hrálo se jedenáct třetin, více než osm hodin a k vidění bylo 188 střel.

Domácí na ně zvítězili 95:93, brali hodně vydřenou výhru 2:1 a ujali se vedení v sérii 3:2. A jak je na tom s nejdelšími bitvami elitní česká soutěž? Dosud nejdelší mač se hrál před čtyřmi lety v předkole play off mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi. Hosty poslal do čtvrtfinále gól Petera Húževky ze třetího prodloužení. V čase 113:51.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz