Herning: druhé nejmenší město, které hostí novodobé MS. Na co se těšit?

Foto: visitherning.com

24. května 2017, 8:20

Marek Hedbávný

Příští rok zavítá mistrovství světa poprvé v historii do Dánska. Domácí reprezentace začne základní skupinu v Herningu, útulném městě na Jutském poloostrově.

Fanshop

Se 49 tisíci obyvateli bude Herning po švýcarském Klotenu druhým nejmenším městem, které v 21. století pořádalo mistrovství světa v hokeji. Pro představu: podobně velkými sídly jsou v České republice Děčín nebo Přerov.

Herning je v Dánsku hokejovým městem číslo jedna – se šestnácti tituly je nejúspěšnějším týmem ligové historie a mnoho dánských hráčů v NHL prošlo právě Herningem. Včetně Franse Nielsena či Frederika Andersena.

Právě hokejem poblázněné město a také moderní stadion s kapacitou 11 000 diváků výrazně přispěly k úspěšné dánské kandidatuře. Vlast Hanse Christiana Andersena bude hostit hokejový šampionát poprvé v historii.

„Bude to fantastický květen. Těšíme se na velkou hokejovou párty."

V Jyske Bank Boxen aréně, postavené před sedmi lety, se odehraje třicet utkání. Šampionát zahájí v Herningu i domácí reprezentace, která se utká s Kanadou, Finskem či Spojenými státy (složení skupin najdete v tomto článku).

Ani zdaleka to nebude první významná sportovní událost, která se v Herningu uskutečnila. Konalo se tam mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let, dále evropské šampionáty v házené, plavání, volejbale nebo ve stolním tenise. Letos v srpnu pak Herning pořádá mistrovství Evropy v cyklistice. Kdysi se tu jely i dvě etapy Giro d'Italia.

Aréna Jyske Bank Boxen.

Aréna Jyske Bank Boxen. | Foto: visitherning.com

Kolem stadionu vyroste velká fanzóna
Organizátoři předpokládají velký zájem fanoušků a kolem arény chystají velkou fanzónu. „Bude to fantastický květen,” věří herninský starosta Lars Krarup. „Těšíme se na velkou hokejovou párty."

K zaplnění arény by měli pomoci i příznivci z ostatních zemí. „Poté, co jsem navštívil Kolín nad Rýnem a Paříž, jsem ohledně prodeje vstupenek stále víc optimistický. Na šampionát dorazilo spoustu fanoušků ze zahraničí. Pokud i my dokážeme nalákat takový příliv do Dánska, bude to skvělé mistrovství. Tím jsem si jistý,“ uvedl prezident Dánské hokejové asociace Henrik Bach Nielsen.

„Pokud i my dokážeme nalákat příliv zahraničních fanoušků do Dánska, bude to skvělé mistrovství. Tím jsem si jistý.“

Ve volných chvílích mezi hokejovými zápasy mohou fanoušci poznávat krásu Dánského království. Herning leží na Jutském poloostrově dvě hodiny autem od německých hranic a tři hodiny od Kodaně. 

Ani ne za hodinu se z Herningu dostanete k Severnímu moři a blízko se nachází také známý Legoland. Přímo v Herningu je největší veletržní středisko ve Skandinávii, nechybí muzea moderního umění, parky a za městem je zoologická zahrada.

Herning je nejmenším městem, které v 21. století hostí hokejový šampionát.

Herning je nejmenším městem, které v 21. století hostí hokejový šampionát. | Foto: visitherning.com

V Dánsku je krásná příroda.

V Dánsku je krásná příroda. | Foto: visitherning.com

Birk Centerpark v Herningu.

Birk Centerpark v Herningu. | Foto: visitherning.com

Část vstupenek je už v prodeji
Šampionát spolupořádá s Herningem hlavní město Kodaň. Na 82. mistrovství světa v ledním hokeji se odehraje 64 zápasů v halách Jyske Bank Boxen v Herningu (kapacita 11 000 diváků) a Royal Areně v Kodani (kapacita 12 500 diváků)

Turnaj začne 4. května 2018 a skončí 20. května. Zúčastní se ho šestnáct reprezentací včetně nováčků z Rakouska a Jižní Koreje.

Organizátoři už spustili prodej prvních balíčků vstupenek. Další fáze prodeje odstartuje v září, kdy už bude známé rozlosování šampionátu. Informace o vstupenkách najdete zde: 2018.iihfworlds.com/en

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz