Češi budou hrát na MS 2018 v Kodani se Švédy, Rusy či Slováky

Foto: Michal Eger

22. května 2017, 20:56

Martin Voltr

Den po konci mistrovství světa Mezinárodní hokejová federace definitivně rozhodla o složení základních skupin pro příští šampionát, který hostí od 4. do 20. května 2018 Dánsko. Česká reprezentace si zahraje skupinu A v Kodani, kde budou jejími soupeři Rusko, Švédsko, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie a Rakousko.

Fanshop

Složení skupin bylo primárně určené postavením v žebříčku IIHF po skončení letošního mistrovství světa, ovšem Mezinárodní hokejová federace ještě sáhla k výměně Dánů s Francouzi. Záměrem organizátorů totiž bylo, aby domácí Dánsko hrálo v Herningu a Švédsko s Ruskem naopak v Kodani.

Soupeřem pořadatelské reprezentace budou Kanada, Finsko, Spojené státy, Německo, Norsko, Lotyšsko a nováček z Jižní Koreje. Čeští hokejisté zkříží hokejky s novopečenými severskými mistry, už v základní skupině je tentokrát čeká i třaskavý souboj s Ruskem. Silným protivníkem bude stejně jako letos Švýcarsko, se kterým naši hokejisté v Paříži prohráli; prestižní duel zase nabídne federální derby se Slovenskem.

686 391 diváků. Český rekord odolal, MS bylo druhé „nej“ v historii »

Kodaňská část, kde turnaj také vyvrcholí semifinálovými bitvami a zápasy o medaile, se odehraje v moderní Royal Areně s kapacitou 12 500 diváků. Hala Jyske Bank Boxen v Herningu pojme o 1 500 fanoušků méně. Na webových stránkách mistrovství světa organizátoři spustili prodej prvních balíčků vstupenek, další fáze prodeje odstartuje v září, kdy už bude známé rozlosování šampionátu.

„Od Rusů jsme už obdrželi řadu žádostí na ubytování. Jsme přesvědčeni, že Kodaň tento úkol zvládne a vytvoří slavnostní prostředí všem zahraničním fanouškům, ale také těm dánským,“ uvedl prezident Dánské hokejové asociace Henrik Bach Nielsen.

„Skupina v Herningu bude stejně zajímavá. Dánsko je jasné, ale představte si, jakou atmosféru budou mít zápasy Německa, Finska nebo Lotyšska. Také norští fanoušci rádi jezdí na akce do sousedních zemí. Herning už v minulosti pořádal velké sportovní akce, a zvládne to znovu,“ připomněl Nielsen například šampionáty v házené.

Organizátoři se budou spoléhat z velké části právě na příznivce z ostatních zemí, Nielsena v tomto ohledu velmi potěšila letošní zkušenost. „Poté, co jsem navštívil Kolín nad Rýnem a Paříž, jsem ohledně prodeje vstupenek stále víc optimistický. Na šampionát dorazilo skutečně spousta fanoušků ze zahraničí, a pokud i my dokážeme nalákat takový příliv do Dánska, bude to skvělé mistrovství. Tím jsem si jistý,“ dodal.

Složení skupin pro MS 2018 v Dánsku

Skupina A – Kodaň:
Rusko (2), Švédsko (3), Česko (6), Švýcarsko (7), Bělorusko (10), Slovensko (11), Francie (13), Rakousko (16)

Skupina B – Herning:
Kanada (1), Finsko (4), USA (5), Německo (8), Norsko (9), Lotyšsko (12), Dánsko (14), Jižní Korea (21)

Čísla v závorce značí umístění země v žebříčku IIHF.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz