Čisté konto? Největší radost má klasicky pokladník, tuší hrdina Petrásek

Foto: hcverva.cz

Druhé kolo proti sobě svedlo dva mančafty ze severu Čech – litvínovskou Vervu a Tygry z Liberce. Litvínovští se velmi rychle oklepali po debaklu 1:5 v Plzni, když si na domácím ledě vyšlápli na favorizovaný Liberec a po hubeném vítězství 2:0 mohli slavit první body v nové sezoně. Velkou měrou se na výhře podílel brankář Michael Petrásek, když několika skvělými zákroky přiváděl nažhavené Tygry k šílenství.

Fanshop

Na začátku utkání měl Liberec velkou střeleckou převahu, jak jste se cítil?
Start utkání byl pro nás velmi náročný. Bylo moc důležité, že jsme neinkasovali. Postupem času, zhruba od druhé třetiny, to byl z naší strany soustředěný, velmi poctivý výkon.

V brankovišti jste vypadal velmi sebevědomě. Byl tam nějaký zákrok, který vás dostal do pohody?
Cítím se dobře od začátku sezony. Bohužel jsem v Plzni dostal strašnou rychtu, která mě vrátila zpátky na zem. Jinak je vše ale v pořádku, cítím se skvěle, doufám, že to bude pokračovat co nejdéle.

Co vám vůbec říkali trenéři po utkání, kdy dostanete pět branek?
Že jsem dostal „bůra“, žádná sláva. Hodně lidí mě ale chválilo, že to mohlo být ještě více, tak je to trochu divné. Nemám z toho zápasu dobrý pocit, ale to asi nikdo. Je trochu paradox, když vás pak lidé ještě chválí, že jste dostal pouze pět branek.

Co se po pětigólovém přídělu v Plzni změnilo?
Naštěstí jsme brzy neinkasovali. Půlku první třetiny jsme byli horším týmem, k našemu štěstí bez obdržené branky. Ve druhé třetině se něco změnilo. Hráli jsme aktivní hokej, měli několik přesilových her a klidně mohli vstřelit více branek.

Bylo pro vás osobně těžké se po pěti obdržených gólech v Plzni zkoncentrovat na nové utkání?
Snažíme se s trenérem brankářů Orctem pracovat na tom, abychom neměli takové zápasy, jako byl ten v Plzni, příliš dlouho v hlavě. Musíme chytat pořád pokorně, soustředit se na každý jeden puk.

Nula hned ve druhém kole zřejmě může dodat potřebnou sebedůvěru...
Jsme rád, nemůžu říci, že ne. Minulý rok mi to asi třikrát uteklo v posledních minutách. Je to moje první nula, ale i kdyby to bylo třeba 2:1, tak jsem rád hlavně za tři body. Máme teď těžký los, takže určitě důležité body.

Co vám říkali po zápase spoluhráči?
Klasika. Pokladník hned přijel, že se mám stavit zaplatit pokutku. (smích) Pořádně ještě ani nevím, kolik to bude.

Nemusel jste spoluhráčům trochu domlouvat po první třetině? V Plzni to byla jedna šance za druhou, s Libercem prakticky taky...
Nejsem zrovna ten typ, který by lítal po kabině a štěkal na ostatní. Soustředím se na sebe. Jednou podržím já je, podruhé musejí oni šlapat za mě. Je to o spolupráci týmu, já se starám sám o sebe.

Zmínil jste vaší pohodu, ale zranění se vám před sezonou nevyhnulo...
Ano, to bylo hodně nešťastné. Když jsme v létě letěli na Kypr na soustředění, tak jsem si při fotbálku utrhal vazy v kotníku. Měl jsem šest týdnů sádru. Něco podobného se mi stalo minulý rok, také před sezonou. Po sundání sádry jsme se do toho s kondičním trenérem obuli, shodil jsem pár kil a teď už je vše, jak má být.

Napadlo by vás, že i po tomto zranění začnete sezonu jako jednička?
Nenapadlo. Akorát si nemyslím, že začít sezonu jako jednička něco znamená. Uvidíme, jak to půjde, ale předpokládám, že se budeme točit.

Jste rád, že se opět rozjel extraligový kolotoč?
Já určitě ano. Nejsem zrovna fanoušek předsezonní přípravy. Stačily by mi dva, tři zápasy a můžeme jít hrát. (smích)

Jak jste si sedl s Pavlem Kantorem?
V pohodě kluk. Zapadl výborně, takže si myslím, že bez problémů.

Jak moc se liší vaše styly chytání?
Samozřejmě tyto věci probíráme. Pavel má výhodu v tom, že je vyšší, takže já musím být o krok více před brankovištěm. Zabere hodně místa v bráně. Na tréninku děláme ale všechno stejně, hodně se o chytání bavíme.

Dá se považovat nula za cennější, když je zrovna proti skvělému Liberci?
Docela se mi proti Liberci daří. Minulý rok to tu snad bylo jenom 1:2 po nájezdech, takže také málo branek. Neřeším ale, proti komu ta nula je. Potěší vždy.

Zápas měl trochu parametry play-off. Jak jste ho viděl vy z pozice brankáře?
Museli jsme hrát nadoraz. Oni měli už tři body, my ani jeden. Všichni mají mnoho sil, je to přeci jen teprve druhé kolo. Tempo bylo opravdu veliké.

Jak to máte s brankářskými maskami? Někde se psalo, že vám je dělají sami fanoušci?
Ano, minulý rok jsem si nechal poslat nějaké návrhy od fanoušků a něco se vybralo. Pro letošní rok jsem ji ale nepředělával. Nějak se to nestihlo, jak jsem měl tu nohu v sádře. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz