Bokroš nekončí, zkušený kouč opět povede slovenskou dvacítku

Foto: slovakprospects.com

14. července 2017, 17:25

Adam Bagar

Generální manažer slovenských reprezentačních týmů Miroslav Šatan už představil jména trenérů, kteří v následující sezoně 2017-18 povedou mládežnické výběry. Ke dvacítce se vrací zkušený Ernest Bokroš. U osmnáctky zůstává Norbert Javorčík.

Fanshop

"Je třeba změnit vzduch," prohlásil Bokroš na začátku března, kdy oznámil konec u národního výběru do dvaceti let, který vedl nepřetržitě od roku 2011. Když však nový generální manažer Miroslav Šatan skládal realizační týmy pro jednotlivé kategorie, Bokrošových slov si nevšímal a zkušeného trenéra oslovil.

"Reprezentaci do dvaceti let vedl dlouho, zažil s ní úspěchy a momentálně ho považujeme za nejlepší volbu pro tuto pozici. Přestože po uplynulé sezoně skončil, tak jsem ho požádal, aby ještě o jeden rok své působení prodloužil. Jsem rád, že souhlasil," oznámil bývalý útočník pro slovenskou agenturu TASR.

Bokroš chce na prvním kempu vidět hlavně hráče působící v zahraničí

První akcí v nové sezoně bude pro Bokroše už na konci července mezinárodní turnaj Summer Challenge. "Pozvali jsme 34 hráčů z ročníků 1998 a 1999 do tréninkového kempu, který začne dvacátého července v Piešťanech," řekl Šatan s tím, že následné modelové tréninkové zápasy zúží výběr na 23 hokejistů.

A ti se představí na konci července v Žilině. "Chceme vidět hlavně hráče působící v zahraničí, kteří potom odlétají do klubů a během sezony už není šance je vidět. Po Summer Challenge však uděláme výběr těch, kteří nedostali příležitost v prvním kempu. Ty pozveme do kempu Orange20," doplnil Bokroš.

Vést reprezentaci je pro mě čest, hlásí Javorčík. Zůstává u osmnáctky

Hlavním trenérem slovenské osmnáctky zůstává Norbert Javorčík, jeho asistenty by měli být Ján Pardavý a Vladimír Turan. "Pro mě je čest vést reprezentační mužstvo, proto se těším na novou sezonu, stejně tak na spolupráci s novými hráči," uvedl Javorčík, který bude trénovat i juniory Banské Bystrice.

Sedmnáctku povede Ján Lipianský s asistentem Andrejem Podkonickým, šestnáctku bude mít na starost Viliam Čacho a trenérem regionálních výběrů do patnácti let se stal Radoslav Hecl. Všichni trenéři se pak sejdou v pátek 21. července a veřejnosti představí jak způsob spolupráce, tak i fungování reprezentací.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz