Zvučná posila pro Motor! Do WSM Ligy míří mistr světa Petr Vampola

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Zvažoval dokonce konec hráčské kariéry, ale po konci v Mladé Boleslavi ještě přidá minimálně jednu sezonu. Zkušený útočník Petr Vampola si našel nové angažmá. Tipsport extraligu změnil za druhou nejvyšší soutěž, po dvanácti letech oblékne dres českobudějovického Motoru. Klub o tom informoval na svém webu.

HokejkaTV

Petr Vampola v roce 2005 pomohl Jihočechům k postupu do nejvyšší soutěže, teď se pokusí o stejný kousek. „Petr je zkušený hráč, tvůrce hry, který dokáže režírovat celou lajnu. Věřím, že pro nás bude velkou posilou, spoléháme i na jeho schopnosti v přesilovkách,“ prozrazuje kouč Marian Jelínek.

Ten se s Vampolou potkal už v Plzni nebo naposledy v Mladé Boleslavi, zkušeného útočníka tak velmi dobře zná. „Měl by se připojit k jádru týmu a s Vaškem Nedorostem a Zdeňkem Kutlákem dotáhnout Motor k tomu cíli, který jsme si tady vytyčili,“ doplňuje Jelínek k příchodu Petra Vampoly.

„S Vaškem Nedorostem a Zdeňkem Kutlákem by měl dotáhnout Motor k cíli, který jsme si tady vytyčili.“

Ten v letech 2001, 2013 a 2016 slavil extraligový titul, ale po posledním úspěchu se přesunul z Liberce do Mladé Boleslavi, kde se mu nepodařilo navázat na předchozí fantastické výkony. Výsledkem bylo červencové loučení, po kterém mistr světa z roku 2010 dokonce přemýšlel o konci kariéry.

„Nakonec mě ale přesvědčila nabídka z Českých Budějovic, protože cítím, že Motor má na postup nejen hokejově, ale i co se týká zázemí a hlavně skvělé podpory fanoušků, i když to samozřejmě bude nesmírně těžký úkol,“ uvědomuje si Vampola, o kterého se zajímali také kladenští Rytíři.

„Cítím, že Motor má na postup nejen hokejově, ale i co se týká zázemí a hlavně skvělé podpory fanoušků.“

„Je pro mě velkou motivací dokázat, že na to pořád mám i po tom, co jsem skončil v Mladé Boleslavi. Postup je pro mě velkým lákadlem. A další důležitou věcí, která přispěla k mému příchodu, je, že tady se mnou bude i syn Matěj, který bude mít v klubu ideální podmínky pro hokej,“ dodává.

Pětatřicetiletý Vampola, který sbíral zkušenosti také v ruské KHL, ve Švédsku či Švýcarsku a na kontě má více než padesátku startů v dresu českého národního týmu, se k Motoru připojí až od listopadu. Zápasy v Prostějově a s Kadaní ještě vynechá, poprvé by mohl nastoupit na ledě Frýdku-Místku.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz