Zvedáme se, těší vsetínského střelce Březinu. S 12 góly vládne WSM Lize

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

31. října 2017, 16:38

Adam Bagar

Nejlepšího střelce WSM Ligy nenajdeme v Karlových Varech, Kladně či Českých Budějovicích, ale ve Vsetíně. Útočník David Březina září – nastřílel už dvanáct gólů! Letní posila Valachů se naposledy zaskvěla chladnokrevně proměněnými nájezdy a rozhodla o cenné vsetínské výhře 3:2 na ledě Slavie. "Zvedáme se. Snad to tak půjde dále," věří po čtvrtém triumfu z posledních šesti vystoupení.

Nový fanshop

Aktivnější Valaši byli dokonce velmi blízko premiérové tříbodové výhře na cizích kluzištích, ale v čase 59:51 je na chvíli rozesmutnil Lukáš Endál. „Chybělo devět sekund. Ale hráli jsme dobře, tak snad příště už to venku vyjde za tři body. Jsme rádi i za dva. V minulém kole jsme zase my vyrovnali těsně před koncem, teď se to povedlo Slavii. Takový je hokej,“ ví Březina.

„Přesně takhle chceme hrát a držet výkony na nějaké stálé hranici. Nechceme hrát žádného zanďoura, ale aktivně. Zkrátka hezký hokej pro fanoušky.“

Vsetín předvedl nejspíš nejlepší venkovní výkon v sezoně. Od druhé části jasně převzal otěže zápasu do svých rukou a otočil výsledek, ve třetím dějství pak soupeře přestřílel vysoko 15:4. „Je pravda, že jsme je přehrávali, ale v hokeji to tak bývá, že stačí jen jedna nahozená střela a všechno je jinak. Důležité bylo, že jsme se nevzdali a pořád bojovali,“ říká vsetínský útočník.

Právě David Březina rozhodl o vsetínském triumfu dvěma povedenými nájezdy, přestože byl pod velkým tlakem. „Jel jsem jako poslední a musel dát. Všichni stříleli, tak jsem si říkal, že to chce něco jiného. Zkusil jsem to do forhendu, naštěstí to vyšlo. A při druhém nájezdu jsem střílel pod lapačku. Kdybych udělal to stejné, nejspíš by to čekal,“ popisuje spokojený střelec.

Ten se trefil už podvanácté v probíhající sezoně a není divu, že tak vládne bodování střelců ve WSM Lize. „Osobně to moc nesleduju a asi by ani nebylo dobré, kdybych se na to nějakým způsobem upínal. Jsem hlavně rád, že to pomáhá týmu. Dával jsem góly už předtím, ale celku to tolik nepomáhalo. Jsem moc rád, že mi to tam padá. A že sbíráme body,“ pokyvuje Březina.

Bývalého útočníka Pardubic nebo Jihlavy těší také hra, kterou se Vsetín v Edenu prezentoval. „Přesně takhle chceme hrát a držet výkony na nějaké stálé hranici. Nechceme hrát žádného zanďoura, ale aktivně. Zkrátka hezký hokej pro fanoušky. Aby se jim líbil. A abychom sbírali nějaké body,“ velí David Březina. Jeho tým se zvedá, vyhrál počtvrté z posledních šesti duelů.

Takovou atmosféru jsem nezažil, je paráda hrát na Lapači

„Vidím to stejně, zvedáme se a snad to tak půjde dál. Porazili jsme silné Kladno, otočili jsme v závěru zápas s Litoměřicemi a teď jsme porazili i Slavii, která měla dobré výsledky,“ hlásí Březina, který je ve valašském klubu prvním rokem. Užívá si tak nejen domáckého prostředí slavného Lapače, ale také skvělé kulisy, která při domácích zápasech Vsetína tradičně panuje.

„Vsetínští fanoušci jsou opravdu výborní. Takovou atmosféru jsem nezažil a možná už ani v kariéře nezažiju. Je paráda tam hrát. I v Edenu potvrdili, jak jsou skvělí. Mají to tolik hodin cesty a přijelo jich tolik,“ smeká David Březina, jenž ve Vsetíně cítí radost z postupu do WSM Ligy. „I proto chceme hrát co nejhezčí hokej a sbírat body, abychom byli v tabulce výš,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz