Zůstane Šalda v Mountfieldu? Pokud se neupíše Tampě, nejspíš ano

Foto: Klára Petrásková

V červnovém draftu si ho zamluvila Tampa Bay, po sezoně v kanadském juniorském týmu Saint John Sea Dogs se Radim Šalda stěhoval výměnou do Rimouski Oceanic. Ale zatím se spíš zdá, že příští ročník stráví v mateřském Mountfieldu. "Může se to stát. Záleží na jednáních s Tampou," říká hráčův agent Michal Sivek.

Plekanec Chance liga

Šalda má za sebou premiérový rok v zámoří. A vedl si velmi dobře. Za Saint John stihl 62 utkání, vstřelil 10 gólů a přidal 31 nahrávku. Na beka parádní bilance. "Radim dokázal, že má velký potenciál, ostatně v červnu si ho pak v draftu vybrala Tampa Bay," potvrzuje Sivek.

O nejbližší budoucnosti účastníka posledního MS dvacetiletých ale stále není jasno. "Kdyby Radim s Lightning podepsal, dál by velmi pravděpodobně hrál Quebeckou juniorskou ligu, kde nově patří Rimouski. Pokud kontrakt v NHL neuzavře, s největší pravděpodobností zůstane v Hradci Králové," informuje hráčův zástupce.

Šalda odešel za Atlantik před rokem, tehdy po dohodě s mateřským klubem. Vedení Východočechů umožnilo talentovanému bekovi, aby si zahrál v prostředí zámořského hokeje a mimo jiné na sebe upozornil před draftem do NHL. "Prozatím jsme souhlasili s ročním transferem a zároveň u nás hráč prodloužil svoji profesionální smlouvu, která bude pro tuto sezonu přerušena," řekl loni v červenci generální manažer Aleš Kmoníček.

Radim Šalda a Jan Kern

Radim Šalda a Jan Kern | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nyní je Šalda zpátky. A dost možná v barvách Hradce naskočí do Tipsport extraligy. "Uvidíme, jak se situace vyvine," reaguje Sivek. Roli mimo jiné hraje i skutečnost, že v rámci smlouvy mezi NHL a vedením Českého hokeje o odchodech hráčů do zámoří by Mountfield obdržel za Šaldu odstupné. Ale v plné výši jen za předpokladů, že se nadaný zadák upíše Tampě. U hráčů, kteří před podpisem smlouvy hrají dalším rokem v Kanadě či Spojených státech, se finanční částka dost znatelně snižuje.

Šalda zatím čeká, co bude. Ve středu se vrátil z akce reprezentační dvacítky ve Finsku, kde mladí Češi sehráli dvě utkání s tamním výběrem. A znovu se zapojil do tréninků v Hradci Králové. "Radim je jednou z opor dvacítky, během minulé sezony patřil v zámořské juniorce k našim nejproduktivnějším obráncům. Pokud by zůstal doma, jsem přesvědčen, že má na to, aby pravidelně hrál nejvyšší soutěž. Vedení hradeckého klubu s námi v tomto duchu jednalo," uzavírá Michal Sivek.

Foto: Archiv Radima Šaldy

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz