Zůstane Přikryl v Plzni? S indiány bude trénovat i Mužík

Filip Přikryl | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na letní přípravu s A-týmem Plzně nastoupí i dva kluboví odchovanci, kteří se tento týden vrátili z mistrovství světa osmnáctek a kteří můžou v červnu projít draftem NHL – útočníci Radek Mužík a Filip Přikryl.

HokejkaTV

Oba dva mladíci společně hráli za mládežnická mužstva Plzně až do konce sezony 2017/18, pak se každý vydal jinou cestou: Mužík do Švédska, Přikryl do Kanady. Společně se znovu sešli na nedávno skončeném šampionátu U18 a teď se zapojí do přípravy A-týmu indiánů.

„Jsme rádi, že se k nám oba kluci připojí. Navíc se jedná o naše odchovance. S Filipem jsme domluvení, že by u nás zůstal i po skončení přípravy,“ řekl plzeňským stránkám sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

Filip Přikryl měl původně na západě Čech zůstat i loni, až během léta se rozhodl k odchodu za moře. V Saint John nasbíral za 67 zápasů QMJHL 31 bodů (14+17), na MS pak zapsal tři asistence.

Radek Mužík hrál stabilně v juniorce Luleå s bilancí 38 utkání / 22 bodů (8+14), reprezentaci vedl jako kapitán, ale na vrcholném turnaji zaznamenal jen gól a nahrávku. Oba tvořili první formaci společně s dalším explzeňským hráčem Martinem Langem.

Radek Mužík

Radek Mužík | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Coby hráči ročníku 2001 budou v letní přípravě Západočechů nejmladší, potkají se ještě s dalšími dvěma juniory: Kristiánem Kolářem a Matějem Koldou.

Zatímco gólman Kolář zřejmě těžko pronikne mezi dvojici Frodl – Pavelka, dosavadní kapitán juniorky Kolda zabojuje o pozici v A-týmu. Napodobit by mohl loňskou cestu jiného útočníka Jakuba Poura, který se vypracoval na MS dvacítek a v klubu do formace hvězd Gulaše s Kovářem.

Aktuální soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Kristian Kolář, Jaroslav Pavelka.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Bohumil Jank, Lukáš Kaňák, Michal Moravčík, Lukáš Pulpán, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Miroslav Indrák, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Radek Mužík, Vojtěch Němec, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, Petr Straka, Roman Vlach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz