Zubři přišli o svou ikonu. Zadák Pala s hokejem končí, dal přednost práci

Radomír Pala odehrál 700. utkání za Přerov. | Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

29. července 15:01

Jan Šimek

S přerovským hokejem spojil takřka celou svou aktivní kariéru, teď je mise Radomíra Paly v týmu Zubrů u konce. Zkušený obránce se rozhodl ukončit profesionální kariéru, přednost dal civilnímu zaměstnání.

NHL 20

Čtyřiatřicetiletý obránce strávil v Přerově dlouhých šestnáct sezon. Za áčko Zubrů, kde debutoval v září roku 2002, sehrál neskutečnou porci 736 utkání, ale další už nepřidá. Urostlý zadák se totiž s přerovským klubem nedohodl na podmínkách nové smlouvy.

Pala, jenž je mimochodem dvojnásobným otcem, se rozhodl přijmout lukrativní nabídku civilního zaměstnání. Ve 34 letech je tak s jeho profesionální kariérou konec. Obětavý bek tak končí na pomyslném vrcholu.

Bomba pro Přerov! Z extraligy přichází gólman Petrásek »

Zubrům pomohl k postupu do Chance ligy, kde byl právě uplynulý ročník jeho nejlepším, co se týče produktivity. V základní části Pala sehrál za Přerov 56 zápasů, ve kterých vstřelil deset branek a na dalších 15 jich nahrál. Dvě asistence stihl nasbírat i během pěti duelů v play off.

„Radkovi patří velké poděkování za tolik odehraných let v našem klubu. Je to ten správný srdcař, který má být vzorem pro naše mladé hokejisty. Přeji mu, ať je jeho další nehokejová kariéra úspěšná,“ řekl pro klubový web jednatel přerovských Zubrů Tomáš Pluháček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz