Ztráty v Bílině! Končí dvě opory, obě míří do Mostu

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

26. května 2020, 12:14

Ondřej Mach

Draci v pondělí na své facebookové stránce sice oznámili jméno nového trenéra, kromě toho se ale loučí s dvojicí produktivních útočníků. Dres Bíliny už v příštím roce nebudou oblékat Jakub Procházka a Jaroslav Šimeček.

Aplikace Tipsport extraligy

Pro Bílinu jsou to velice citelné odchody. Vždyť oba hráči patřili v posledních letech k tahounům severočeského celku, zejména pak Procházka, který v sestavě Draků s přestávkami nastupoval od sezony 2013/14.

Oba hokejisté v mládežnických letech hráli za Litvínov, následně se ale jejich hokejové cesty rozdělily. Zatímco Procházka zkusil štěstí v kanadské juniorské soutěži WHL, tak Šimeček zůstal na severu Čech.

Prvně jmenovaný po roce v zámoří zamířil zpátky do Česka, kde kromě Bíliny prošel krátkou epizodou v juniorce Slavie a pak odehrál patnáct utkání v první lize za Most. Mladší z dvojice se probojoval až do A-týmu Vervy, v nejvyšší soutěži zvládl 22 zápasů.

Šimeček si první ligu zahrál v Mostě a Litoměřicích, o patro níže si před angažmá v Bílině střihl ještě osm duelů za Trutnov. Draci v nich přišli o druhého a třetího nejproduktivnějšího hráče z uplynulé sezony, oba borci loni zaznamenali dohromady 89 bodů.

Teď odchází do Mostu, který se tak po postupu Vrchlabí do Chance ligy stává jedním z favoritů severní skupiny. Po vzniku organizace v roce 2017 a posunu do druhé ligy hráli Lvi minulý rok semifinále a letos měli opět nakročeno velmi dobře. Šanci na další úspěch jim ale vzal koronavirus.

Klub je však na dobré cestě a příchody Šimečka s Procházkou to jen potvrzují. Oba hráči vylepší už tak našlapanou ofenzivu, které velí Martin Mical, Pavel Smolka nebo Vladimír Kýhos. Jak vysoko bude Most v nadcházející sezoně?

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz