Ztráta pro Žďár. Brankář Řehoř si poranil koleno a má po sezoně

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

Havlíčkův Brod se musí v klíčové fázi sezony obejít bez obránce Jiřího Vašíčka, a velkou ztrátu hlásí také rival ze Žďáru nad Sázavou, jenž před play off přišel o zkušenost v brankovišti. Gólman Milan Řehoř kvůli problémům s kolenem předčasně ukončil sezonu. Klub o tom informoval na svém webu.

Plekanec Chance liga

Třiatřicetiletý brankář si přivodil zranění kolene 20. ledna na kolínském ledě, kde odchytal jen čtyřicet minut. Po měsíční rekonvalescenci ohlásil návrat, představil se v sobotním duelu proti Klatovům, ale v brance vydržel jen úvodní třetinu. Dál to nešlo.

Rána pro Bruslaře. Vašíček musí na operaci, sezona pro něj končí »

Měsíčná pauza nepomohla, koleno potřebuje delší klid a Milan Řehoř proto předčasně ukončil sezonu. "Nemůžu se na to koleno postavit, nemám k tomu moc co říct," hlásí zklamaná opora Žďáru nad Sázavou, která tak přijde o nejdůležitější část sezony.

Roli brankářské jedničky Plamenů převezme Jiří Sláma, který v sezoně odchytal čtrnáct utkání. Záda mu bude krýt starší dorostenec Jan Radosta, jenž zažil druholigovou premiéru na začátku února v domácím zápase s Pískem a inkasoval jen jednu branku.

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Pokud by některý z gólmanů nebyl schopen nastoupit, vedení klubu zajistilo pro jistotu další variantu. Trojkou Plamenů bude pardubický junior Tomáš Kulich, který se ve žďárském dresu představil už před třemi lety ještě v kategorii mladšího dorostu.

Řehoř působí ve Žďáru nad Sázavou druhým rokem. V aktuálním ročníku zasáhl do 22 utkání, v nichž vychytal šestnáct vítězství při průměru 3,26 inkasované branky na zápas. Dřív chytal také extraligu za Třinec, Chomutov, Karlovy Vary a Mladou Boleslav.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz