Ztráta pro Slováky. Konrád se na MS nepředstaví, má problémy s kolenem

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

Na brankářském postu mají Slováci z čeho brát, ale před květnovým šampionátem v Kodani a Herningu se jim výběr pomalu ztenčuje. Po Júliu Hudáčkovi, jehož manželka v květnu očekává potomka, se musel trenérům předběžně omluvit také olomoucký Branislav Konrád! Toho trápí zranění kolene. "Sezona pro mě skončila," smutní v rozhovoru pro Šport.sk.

Nový fanshop

„Natáhl jsem si boční vaz v koleně, mám v něm tekutinu. Dost mě to omezovalo během play off, chytal jsem jenom díky práškům. Ještě na začátku vyřazovacích bojů bylo koleno celkem dobré, ale postupně se jeho stav zhoršoval,“ popisuje Branislav Konrád.

"Dost mě to omezovalo během play off, chytal jsem jenom díky práškům."

Přes zdravotní problémy pokračoval olomoucký gólman ve kvalitních výkonech z dlouhodobé části. Nejdřív se podepsal pod úspěšné předkolo se Zlínem a pak mnohdy trápil také plzeňské střelce v čele s Milanem Gulašem, porážku 1:4 na zápasy ale neodvrátil.

Po čtvrtfinálovém vyřazení začal problémy s kolenem řešit. „Byl jsem zatím na ultrazvuku, ale tam se neukázal přesný rozsah zranění. Čeká mě ještě magnetická rezonance. Nemělo by to znamenat operaci, určitě mě však čeká několikatýdenní oddych,“ líčí.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Branislav Konrád nestihne ani MS v Dánsku, což je pro naše východní sousedy citelná ztráta. Rodák z Nitry v letošní sezoně podával velmi dobré výkony, dva zápasy dokonce odchytal na olympiádě v Pchjongčchangu a chválil ho také kouč gólmanů Ján Lašák.

Opora Mory se už představila na třech světových šampionátech, ale své dva starty v Dánsku nerozšíří. Už dřív se přitom omluvil Julius Hudáček. Šance se tak otevírá pro další slovenské gólmany. I pro hradeckého Patrika Rybára a brněnského Marka Čiliaka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz