Ztráta pro Liberec. Bek Jánošík mění extraligu za KHL, míří do Slovanu

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Zadní řady Bílých Tygrů opouští ostřílený Adam Jánošík, slovenský reprezentant má namířeno do Slovanu Bratislava. "Opustit Liberec je pro mě velmi těžké, jako mladý jsem tady vstoupil do dospělého hokeje, ale KHL je pro mě nová výzva," vysvětluje pro klubový web hcbilitygri.cz.

Jágr Chance liga

„První kontakt se Slovanem proběhl, když jsem byl po mistrovství světa na dovolené. Kluby se mezi sebou spojily a nakonec se to celé vyvinulo tak, že odcházím do Bratislavy,“ dodává pětadvacetiletý zadák, o kterého měl velký zájem kouč Vladimír Országh, jenž ho vedl už v národním týmu. „To pro mě hodně znamená, rád bych mu ten zájem oplatil výkony na ledě,“ pokyvuje Adam Jánošík.

Je to od Filipa skvělé gesto, rád bych mu za to poděkoval

Ten si po angažmá v Košicích, Chomutově či Liberci vyzkouší poprvé v kariéře Kontinentální ligu. „Jsem hrozně rád, že jsem dostal šanci si ji zahrát a že se k tomu trenér postavil vstřícně. Dostal jsem příležitost si ligu vyzkoušet s tím, že se mohu kdykoliv vrátit do Liberce. Je to od Filipa Pešána skvělé gesto, rád bych mu za to poděkoval,“ hlásí Jánošík s tím, že neměl strach, že by mu vedení bránilo.

„Kdyby mě Filip Pešán do Bratislavy nepustil, neměl bych důvod k zášti.“

„Vždyť jsem ani neměl co ztratit, v Liberci jsem byl celou dobu šťastný. Kdyby mě trenér do Bratislavy nepustil, neměl bych důvod k zášti. Ale také se přede mnou objevila nová výzva. Nakonec se to vyvinulo takto a já si budu moct vyzkoušet KHL,“ těší slovenského beka, který se na novou soutěž těší. „Mám od ní velká očekávání. Hlavně věřím, že se Slovanem zažijeme úspěšnou sezonu,“ říká.

Opožděné výplaty? Věřím, že tam všechno bude fungovat

Slovan ještě stále dluží svým hráčům na výplatách za uplynulou sezonu, ale Jánošík v tomto ohledu strach nemá. „Věřím, že tam všechno bude fungovat. Zázemí a vše kolem klubu tam mají jedno z nejlepších v celé KHL. Jde jen o to, aby si všechno sedlo a začalo klapat tak, jak má. Věřím, že se to povede a že se nám bude dařit,“ přeje si bek, který opouští Bílé Tygry po dvou povedených ročnících.

„Věřím, že se sem ještě vrátím a že to není moje poslední kapitola v Liberci.“

„Je to pro mě moc složité. Zažil jsem tady spoustu krásných let. Věřím, že se sem ještě vrátím a že to není moje poslední kapitola v Liberci. Stejně, jako jsem tu jako mladý začal, bych tu ještě jednou rád skončil. Jak jsem říkal, od Filipa mám k případnému návratu dveře otevřené a velmi si toho vážím,“ zakončuje slovenský reprezentační zadák a účastník tří z posledních čtyř světových šampionátů.

Nikdy nechceme bránit hráčům v tom, aby postoupili výš

Pro Liberec je to velká ztráta. „Adam je jedním z nejcharakterovějších hráčů, se kterými jsem měl tu čest pracovat. Naplno jsme s ním počítali do základní sestavy, ale na MS se tak zalíbil trenéru Országhovi, že dostal šanci zahrát si KHL. Adamově prosbě jsme vyhověli, protože nikdy nechceme bránit hráčům v tom, aby postoupili výš,“ líčí sportovní manažer a hlavní trenér Bílých Tygrů Filip Pešán.

Foto: slovakprospects.com

Příchody do klubu Bílí Tygři Liberec

Libor Hudáček (Örebro)
Radan Lenc (Mladá Boleslav)
Jakub Valský (Mladá Boleslav)
Marek Schwarz (Znojmo)
Matěj Stříteský (Jihlava)

Odchody z klubu Bílí Tygři Liberec

Lukáš Jašek (Vancouver)
Filip Pyrochta (Nashville)
Tomáš Filippi (Chabarovsk)
Martin Bakoš (Boston)
Adam Dlouhý (Chomutov)
Jan Stránský (Chomutov)
Jaroslav Janus (Litvínov)
Mario Bližňák (Trenčín)
Milan Bartovič (Trenčín)
Aleš Stezka (Chomutov)
Adam Jánošík (Slovan Bratislava)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz