Ztráta pro Kladno? Jágr se proti Zlínu zranil, jeho start v Olomouci je nejistý

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

16. listopadu 2019, 20:28

Václav Jáchim

V Tipsport extralize se drží statečně, extraligový nováček je s 22 body na jedenáctém místě. Teď ale kladenským hokejistům hrozí ztráta největší opory, Jaromír Jágr totiž není zdravotně fit a je s otazníkem, jestli bude moci nastoupit do nedělní bitvy v Olomouci. Rozhodnutí padne až před zápasem.

HokejkaSHOPvanoce

Jaromír Jágr zatím hraje v nejvyšší soutěži znamenitě. Absolvoval 16 utkání, vstřelil osm branek a přidal šest nahrávek. Na ledě nechyběl ani v páteční bitvě se Zlínem, kterou rozhodla trefa Ladislava Zikmunda. Jágr si u ní připsal asistenci. Závěr zápasu ale nedokončil, čtyři minuty před vypršením třetí třetiny odjel z přesilovky a na střídačce si ho vzal do parády masér.

Ve zbytku utkání se legendární osmašedesátka neobjevila, bezprostředně po zápase nebylo jasné, co přesně se Jágrovi přihodilo. Nejzkušenější kladenský útočník jen po utkání dojel pogratulovat brankáři Godlovi a následně zmizel v kabině. Den poté vynechal trénink s týmem.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Posléze Jágr na svém Instagramu napsal vzkaz fanouškům: „Včera v zápase proti Zlínu jsem se ke konci zranil, dnes jsem trénink s týmem vynechal. A jestli nastoupím k zítřejšímu zápasu, se rozhodnu těsně před utkáním… Mé tělo začíná zlobit.“

Svěřenci trenérů Lidického a Čermáka se pokusí navázat na výhru nad Zlínem, v Olomouci je čeká soupeř, který se také pohybuje ve spodní polovině tabulky. Jaromír Jágr po středečním utkání na Spartě potvrdil, že tenhle dvojboj bude pro Rytíře velmi důležitý. Absence olympijského vítěze z Nagana by byla pochopitelně komplikací.

Jágr dopředu informoval fanoušky i s ohledem na to, že duel Mory s Kladnem má sledovat vyprodaný olomoucký stadion. Haná se na hokejového mistra těší, teď je ale otázka, zda Jágr nastoupí. Pro zranění vynechal dva první duely sezony, od té doby v sestavě Rytířů nechyběl  V neděli dá jako vždy na svůj pocit a rozhodne se až před utkáním, které startuje od 17 hodin a vy ho můžete sledovat živě na HOKEJKATV.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Návštěvnost venkovních utkání Kladna:

Werk Arena (Třinec – Kladno 6:2) 5 400 (vyprodáno)
KV Arena (Karlovy Vary – Kladno 7:4) 4 961 (83 % z kapacity arény)
Zimní stadion Luďka Čajky (Zlín – Kladno 1:2) 6 806 (97 %)
Enteria arena (Pardubice – Kladno 3:2) 9 241 (91 %)
Škoenergo Aréna (Mladá Boleslav – Kladno 6:3) 4 200 (vyprodáno)
ČPP Aréna (Hradec Králové – Kladno 2:1 pr) 6 890 (vyprodáno)
Ostravar Aréna (Vítkovice – Kladno 3:4 pr) 9 833 (vyprodáno)
O2 arena (Sparta Praha – Kladno 6:2) 17 220 (vyprodáno)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz