Ztráta pro Energii. Karlovy Vary opouštějí dva tahouni ofenzivy, míří do AHL

Foto: hokejkv.cz

Většina hokejistů z organizací NHL už se s tuzemským angažmá rozloučila a odletěla do zámoří, teď se přidávají poslední dva z těch, kteří si čekání na start sezony krátili doma. Kádr Energie opouštějí David Kaše a Jakub Lauko, západočeský klub o tom informuje na svém webu.

O Kapku lepší hokej

Ani jeden z hokejistů nedostal pozvánku na kemp prvních týmů NHL. Ovšem jakmile za Atlantikem zazněla zpráva, že nový ročník farmářské AHL odstartuje 5. února, bylo jasné, že ofenzivní tahouni Karlových Varů brzy v týmu skončí. Oba ještě odehráli úterní duel proti Dynamu, další starty už za Energii nepřidají.

„Je škoda, že musejí odjet v rozehrané sezoně, ale s tím jsme od začátku počítali. Ve hře bylo, že by tu zůstali i nadále, jejich mateřské kluby ale nakonec trvaly na tom, aby se vrátili do zámoří,“ uvedl na stránkách Energie hlavní trenér a sportovní manažer Martin Pešout.

David Kaše míří na kemp farmy Philadelphie, za první tým Flyers v minulé sezoně sehrál šest utkání NHL a vstřelil jeden gól, Jakub Lauko se zapojí do přípravy záložního týmu Bostonu v Providence. V tomto ročníku platili za klíčové hráče Energie, oba si vedli znamenitě a zaujali i reprezentačního trenéra Filipa Pešána. Kaše startoval na prosincovém turnaji Channel One Cup, v původní nominaci byl tehdy i Lauko.

Pro západočechy je odchod někdejšího útočníků Chomutova ztrátou, Karlovým Varům odvedli kvalitní služby. „Jsme velice spokojeni s působením Jakuba a Davida v našem týmu. Pomohli nám zacelit díru po předsezónních odchodech Rachůnka s Grígerem. Jsme rádi, že tu mohli hrát a k zápasům přistoupili tak, jak k nim přistoupili,“ doplnil Martin Pešout.

David Kaše sehrál za Energii 27 extraligových duelů s bilancí šesti gólů a 19 nahrávek, bilance Jakuba Lauka činí 25 střetnutí, pět branek a stejný počet asistencí. V pátečním duelu proti Zlínu už k dispozici nebudou, jejich odchod by mohl pomoci zacelit Tomáš Rachůnek, který se minulý týden vrátil do kádru Energie z Liberce.

Foto: hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz