Ztráta pro Berany, Fořt musel na operaci. Köhler snad start TELH stihne

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Týden před startem Tipsport extraligy potkala hokejisty Zlína velká komplikace. Ve čtvrteční generálce proti Kometě si zranil rameno Tomáš Fořt a už je po operaci. Duel nedokončil ani Bedřich Köhler, jeho zdravotní potíže by ale neměly být vážnější. Podle klubového webu by důrazný bojovník mohl stihnout úvodní soutěžní duel v Karlových Varech.

HokejkaTV

Ztráta Fořta bude delší a pro klub hodně mrzutá, reprezentační útočník měl totiž poslední dobou výbornou formu. Fořt se na jaře prosadil do národního týmu a nechyběl ani na letním kempu v Jihlavě, teď si však musí dát od hokeje pauzu. Příčinou je zranění ramena, které Fořt utrpěl ve třetí třetině čtvrtečního klání na ledě Komety.

„Tomáš se natahoval pro puk, došlo tam ke střetu. Zkrátka normální souboj, rozhodně to nebyl žádný faul. Přijel na střídačku a říkal, že má něco s ramenem,“ uvedl pro klubový web hlavní kouč Antonín Stavjaňa.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Fořt v Brně podstoupil rentgenové vyšetření, načež zamířil do Olomouce za doktorem Holibkou, u něhož podstoupil operaci. „Tomáš bude scházet minimálně dva měsíce. Uvidíme, co nám řeknou doktoři," povzdechl si Stavjaňa.

Berani věřili, že do sezony půjdou kompletní. V předchozím utkání s Duklou Trenčín poprvé během přípravy naskočil Jiří Ondráček, jehož předtím brzdilo zranění achilovky. Po operaci už je fit a poctivě trénuje, aby byl´co nejrychleji v optimální pohodě.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlínský klub aktuálně musí řešit ztrátu prvního centra, Fořtova absence bude citelná. Řešením by mohl být přesun Jakuba Hermana do první pětky. Zmíněný útočník v posledních přípravných zápasech také ze zdravotních příčin chyběl, ale start extraligy stihne. „Další variantou jsou hráči na střídavý start z Přerova nebo Jihlavy, případně angažovat někoho bez smlouvy,“ doplnil Stavjaňa.

Generálka v Brně dopadla pro Berany úspěšně, Kometu přemohli 3:2. Ovšem zranění Fořta radost kazí, navíc panovaly obavy, aby na marodce déle nezůstal také Bedřich Köhler. Ani zkušený útočník totiž zápas nedohrál, „Jedná se o bolestivé zranění chrupavky u žeber, naštěstí ale nemá nic zlomené. Není zde předpoklad, že se jeho zdravotní stav zhorší. Možná zvládne i extraligový start v příštím týdnu," uzavřel Antonín Stavjaňa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz