Zrezlí a ztuhlí. Para hokejisté už trénují na ledě, čekají je novinky

Foto: parahockey.cz

Poslední sezona jim skončila mnohem dřív, o to rychleji začala ta nová. Čeští para hokejisté se už netradičně na začátku června sešli na nymburském zimním stadionu, kde se pustili do ostré přípravy na novou sezonu.

Chance liga na Hokejka TV

„Po dvou měsících jsme se slezli a všichni byli zrezlí a ztuhlí,“ hlásí pro web parahockey.cz reprezentační asistent trenéra Jan Szturc s tím, že jeho svěřenci se během koronavirové krize udržovali v kondici alespoň doma v rámci pravidelných online tréninků.

Nyní už vyměnili míček za puk a zase si zvykali na led. „I ti kluci, kteří fakt na sobě poslední měsíce makali doma, tak uznali, že start byl náročný. Museli jsme si holt led zase osahat, ale třeba i zkontrolovat veškeré naše vybavení a seřídit výstroj,“ potvrzuje.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zpátky na ledě! ?? Z online tréninků zpátky do reality. #parahockey #parahockeycz #paraicehockey

Příspěvek sdílený Český para hokej (@parahockey.cz),Čen 1, 2020 v 10:44 PDT

Do přípravy se zapojili nejen pravidelní reprezentanti, ale také nováčci týmu. Všichni oblékli zbrusu nové tréninkové dresy, připraveny jsou pro ně i další novinky. „Chceme změnit zažitý rytmus tréninků, na který byli doposud hráči zvyklí,“ prozrazuje Szturc.

„Je to dáno i tím, že budeme mít delší sezonu a nechceme, aby hráči spadli do stereotypu. Naopak, zavedeme několik nových tréninkových složek a hráčům tak přípravu zpestříme,“ doplňuje k chystaným změnám para reprezentace, vedené Jiřím Břízou.

Novinky v přípravě! Hráči si zahrají i minigolf nebo baseball

Přes léto bude proto reprezentační kemp v Nymburku probíhat méně tradičně. Jeden trénink na ledě denně doplní třeba nová cvičná střelnice, bazén, ale i upravená crossfitová funkční posilovna či další aktivity, které hráči v běžné přípravě neabsolvují.

„Cílem je, abychom víc náš tým utužili. Chystáme i teambuildingové aktivity, které nebudou tak úplně probíhat na ledě. Hráči si vyzkoušejí třeba turnaj v minigolfu nebo baseball. Budou mít tak mnohem komplexnější přípravu, než kdy dříve,“ těší Szturce.

Foto: parahockey.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz