Zraněný Bartošák nedorazil na derby do Vítkovic. Jak dlouho bude chybět?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Když se v půlce září vrátil na ostravský led v dresu regionálního rivala z Třince, musel gólman Patrik Bartošák skousnout vítkovický obrat a trpkou porážku Ocelářů. Teď zhruba o dva týdny později, kdy se ocelářské derby hrálo ve Vítkovicích znovu, v brance třineckého celku chyběl. Proč?

HokejkaTV

Šestadvacetiletý brankář sice nastoupil do nedělního utkání s Hradcem Králové, proti východočeskému celku ale odchytal pouze první třetinu. Po ní Bartošák kvůli zdravotním potížím přenechal své místo v brance mladíkovi Petrovi Kváčovi, jenž utkání dochytal s čistým kontem a pomohl Třinci k výhře 4:0.

Na nedělní úspěch navázali Slezané také na ledě Vítkovic, kterým oplatili porážku z úvodního derby sezony. V něm vítkovičtí fanoušci "přivítali" svou někdejší modlu Patrika Bartošáka rýpavým vzkazem.

„Bylo tam něco se sedmi sty tisíci a vítkovickou kasou, ale dál to asi nebudu komentovat,“ řekl tehdy Patrik Bartošák. „Jen jsem se zasmál tomu, jak hluboko může člověk klesnout,“ doplnila brankářská jednička Třince, která nyní v Ostravě chyběla.

Účast ve čtvrtečním utkání mu překazilo drobné svalové zranění v dolní oblasti těla. Vážný problém by to ale být neměl. Jak dlouho tedy bude Bartošák Ocelářům chybět?

„Patrik se od svého zranění ještě nezapojil do tréninku,“ upřesňuje tiskový mluvčí třineckého klubu Radim Sajbot. „Jeho absence by ale měla být krátkodobějšího charakteru,“ uklidňuje Sajbot.

Nejbližší extraligový duel čeká Slezany v neděli proti Karlovým Varům. Za týden ve středu narazí třinecký výběr v Lize mistrů na švýcarského soka z Lausanne, v pátek se pak ukáže na zlínském ledě. Bude už Bartošák zpátky ve hře?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz