Zranění vyřadila Hyku a Birnera, Říha ukázal na Beránka. V Plzni už Sekáč i Lenc

Foto: hctraktor.org

10. prosince 2019, 10:58

Václav Jáchim

(AKTUALIZOVÁNO) Další změny potkaly český národní tým v přípravě na ruský turnaj Channel One Cup. Trenér Miloš Říha musí především oželet Tomáše Hyku (na snímku), útočník Traktoru Čeljabinsk je zraněný a z účasti na turnaji se omluvil. Ze zdravotních příčin nebude k dispozici ani Michal Birner, trenér Říha starší proto do týmu dodatečně zařadil karlovarského útočníka Ondřeje Beránka.

Esport hokejová liga

Na pondělním srazu v Plzni se hlásilo 15 hokejistů, krajánci z ruské KHL plánovaně dorazí se zpožděním. Nebude ale mezi nimi Tomáš Hyka. „V pondělním utkání se zranil, nedohrál a vzhledem ke zdravotním problémům se potom z účasti na akci omluvil," informoval hokej.cz tiskový mluvčí české reprezentace Zdeněk Zikmund.

Pro Miloše Říhu jde o komplikaci, právě Hyku chtěl totiž nasadit ve formaci s klubovým parťákem Lukášem Sedlákem a Dmitrijem Jaškinem. Podobný záměr měl už před listopadovým turnajem Karjala, ovšem Hyku tehdy také vyřadilo zranění. Návrat boleslavského odchovance do národního týmu se tedy opět odkládá.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Ale to není všechno, zdravotní komplikace hlásí i zkušený Michal Birner. „Dnes odjel do nemocnice na bližší vyšetření, jedná se o problém, který si přivezl z Tipsport extraligy," připomněl Zikmund. Posléze vyšlo najevo, že liberecký útočník je také ve stavu marodů. „Trenéři proto do kádru dodatečně zařadili karlovarského útočníka Ondřeje Beránka," doplnil mluvčí týmu.

Trenérský štáb v čele s Milošem Říhou už má k dispozici útočníka Jiřího Sekáče, který se dnes zapojil do dopoledního tréninku. „S týmem je už v Plzni také Radan Lenc, jenž tým dodatečně doplnil místo zraněného Jakuba Fleka," uvedl závěrem Zdeněk Zikmund.

Nominace české reprezentace na Channel One Cup 2019:

Brankáři (3):
Roman Will (Rögle, Švédsko), Marek Langhamer (Chabarovsk, KHL), Šimon Hrubec (Kunlun, KHL).

Obránci (9):
Jakub Jeřábek (Podolsk, KHL), Andrej Šustr (Kunlun, KHL), Ondřej Vitásek (Chabarovsk, KHL), Vojtěch Mozík (Färjestad, Švédsko), Lukáš Klok (Lukko Rauma, Finsko), Jakub Krejčík (Oulu, Finsko), Filip Pyrochta (HC Kometa Brno), Marek Hrbas (BK Mladá Boleslav), Michal Moravčík (HC Škoda Plzeň).

Útočníci (15):
Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň), Jiří Sekáč (CSKA Moskva, KHL), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Hynek Zohorna, Tomáš Zohorna (oba Chabarovsk, KHL), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk, KHL), Roman Horák (Växjö, Švédsko), Martin Zaťovič (HC Kometa Brno), Tomáš Filippi, Radan Lenc (oba Bílí Tygři Liberec), David Tomášek, Lukáš Rousek (oba HC Sparta Praha), Radim Zohorna (BK Mladá Boleslav), Ondřej Beránek.(HC Energie Karlovy Vary).

Realizační tým:
Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Miloš Říha st.
Asistenti: Robert Reichel, Karel Mlejnek a Miloš Říha ml.
Manažer: Jan Černý.
Trenér brankářů. Zdeněk Orct.
Video trenér: Josef Janča.
Kondiční trenér: Jan Snopek.
Lékař: MUDr. Dušan Singer.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Ondráček a Oldřich Kopecký.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program Channel One Cupu 2019:

Čtvrtek 12. prosince:
18:00 Rusko – Švédsko (Moskva)
18:30 Finsko – Česko (Plzeň)

Sobota 14. prosince:
9:00 Finsko – Švédsko (Moskva)
13:00 Rusko – Česko (Moskva)

Neděle 15. prosince:
12:00 Česko – Švédsko (Moskva)
14:00 Rusko – Finsko (Petrohrad, fotbalová Gazprom Aréna)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz