Zranění rozhodčího hozenou lahví a pyrotechnika. Vrchlabí pyká za fans

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Nejen, že nesplnili cíl v podobě postupu do Chance ligy, ale play off je navíc přišlo dost draho. Za řádění svých fanoušků dostali ve Vrchlabí pokutu v celkové výši 45 tisíc korun.

HokejkaSHOPvanoce

Největšího průšvihu se tamní příznivci dopustili ve čtvrtém zápase finále se Sokolovem, když v čase 59:04 přilétla ze sektoru za trestnými lavicemi plná, půllitrová plastová láhev, která trefila čárového rozhodčího Františka Štěpánka do oblasti levého ramene.

„Tím došlo k vyražení dechu a zranění ramene. Vzhledem k uvedenému čárový rozhodčí musel odejít do šatny a v utkání už nemohl pokračovat,“ napsali arbitři Michal Jílek a Martin Šperl do zápisu o utkání s tím, že během zápasu došlo rovněž k polití pivem.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

„Vhazování předmětů na hrací plochu je neakceptovatelným jevem. V daném případě je tato skutečnost zvýrazněna tím, že jedním z předmětů došlo k zasažení účastníka utkání,“ uvedla svazová disciplinárka, která Vrchlabí napařila pokutu 30 tisíc korun.

Dalších dohromady 15 tisíc pak musí podkrkonošský klub zaplatit za pyrotechniku ze závěrů sérií. Šest za čtvrtý semifinálový duel v Kolíně, devět za klíčové páté utkání finále v Sokolově, který po vítězství 2:1 Stadionu sebral sen o postupu do Chance ligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz