Zranění Kašíka? Zlín má náhradu! Na hostování získal Čiliaka

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

2. října 13:36

Jan Šimek

Zlínský klub musel po nepříjemném zranění gólmanské jedničky Libora Kašíka řešit problém s obsazením brankářského postu. Teď už je jasno, kdo by měl Kašíka v době jeho absence nahradí. Berani získali na tříměsíční hostování z Komety slovenského brankáře Marka Čiliaka. Zlínský klub o tom informoval na svém webu.

HokejkaTV

„Zranění Libora Kašíka je dlouhodobějšího rázu. Počítali jsme s tím, že v případě absence na pár týdnů máme k dispozici mladé gólmany. V současné situaci, kdy si doba léčby vyžádá více než dva měsíce, to není možné vzhledem i k situaci, ve které se tým momentálně nachází,“ přiznává jednatel a generální manažer zlínského klubu Martin Hosták.

Zlínský tým se trápí, v dosavadních šesti extraligových duelech nezískal jediný bod a krčí se na dně tabulky. „Hledali jsme zkušenějšího gólmana a dohodli jsme se s Kometou na hostování Marka Čiliaka po dobu rekonvalescence naší gólmanské jedničky. Jedná se o velmi kvalitní náhradu, Marek vychytal Kometě tituly a předvedl se skvěle na mistrovství světa,“ pokračuje Hosták.

Zranění Kašíka? Bylo to nezaviněné, přísahá Jágr »

Slovenský brankář si udělal velké jméno svými výkony v dresu Komety, které pomohl ke dvěma extraligovým titulům. Následně zamířil do bratislavského Slovanu hrajícího KHL. I kvůli závazkům, které Slovan vůči Čiliakovi měl, se zkušený gólman v lednu vrátil do Brna a na slovenský klub podal žalobu.

Nyní se devětadvacetiletý brankář přesune do Zlína, kde bude působit formou tříměsíčního hostování, které vyprší 31. prosince tohoto roku. Čiliak by se měl v brance Beranů poprvé představit v pátek, kdy zlínský tým hostí Pardubice.

Nešťastný střet Jágra s Kašíkem

„Čeká nás nesmírně důležitý zápas, který bude náročný především po psychické stránce. S příchodem Marka máme na brankovišti velmi zkušeného gólmana. Z možností, které se nám nabízely, se jevila tato jako nejlepší,“ tvrdí sportovní manažer a hlavní kouč Zlína Antonín Stavjaňa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz