Zraněné koleno? Není to nic moc, přiznal Jágr. Dál ale bude sbírat starty

Foto: Jaroslav Legner, isport.cz

Dlouho nebylo jasné, jaké potíže přesně trápí Jaromíra Jágra poté, co ho 17. února tvrdě narazil na mantinel havířovský Sikora. Spekulovalo se o možném otřesu mozku, hlavní problém je ale jinde. Jágr o něm promluvil po prvním duelu čtvrtfinále play off, v němž Rytíři udolali prostějovské Jestřáby. "Při tom zákroku jsem se udeřil do hlavy mezi nosem a pusou, víceméně jsem se vypnul. Protože jsem bezvládně padnul a sednul si přitom na nohy, tak utrpěl meniskus a vazy,“ popsal novinářům.

Plekanec TELH

Jágr tehdy odkulhal do kabiny a od té doby se v soutěžních duelech WSM Ligy neobjevil. Průběžně netrénoval, v pondělí absolvoval návštěvu profesora Pavla Koláře, který se vrátil z olympijských her a na Jágrův zdravotní stav se zaměřil. Jak se ukázalo, legendární osmašedesátka má poraněný meniskus a vnitřní vazy v pravém koleně, což je podobné zranění, které Jágra trápilo už během angažmá v Calgary.

Tím pádem přetrvával velký otazník, jestli olympijský vítěz z Nagana pomůže Rytířům v play off. Resp. zda aspoň symbolicky zasáhne do utkání, aby naplnil podmínku 15 startů s ohledem na případnou účast Kladna v baráži. V prvním čtvrtfinálovém duelu Jágr skutečně nastoupil, utkání začal v zahajovací sestavě.

Nicméně na ledě strávil podle statistik sedm vteřin, načež odbruslil na střídačku a zamířil do kabiny. Zdravotní stav mu bohužel víc nedovolí. "Momentálně to není nic moc. Kdyby to bylo lepší, tak jsem samozřejmě nastoupil," poznamenal lídr a majitel kladenského klubu, jenž ve vyřazovacích bojích zápolí o postup do semifinále s Prostějovem.

Jakub Škarek a Jaromír Jágr.

Jakub Škarek a Jaromír Jágr. | Foto: Jaroslav Legner, iSport.cz

Jágr ale věří, že se jeho stav bude postupně zlepšovat. Také proto je připraven v dalších utkáních přidávat symbolickou účast a sbírat starty, aby pak v případě postupu do baráže mohl Rytířům pomoci na ledě. "Zranění vnitřního vazu a do toho meniskus, to je docela komplikovaný problém. Ale lepší se to den ode dne. Dnes jsem se byl i sklouznout na ledě; ne přímo bruslit, ale sklouznout se. Po rozhovoru s profesorem Pavlem Kolářem jsme nějakým způsobem usoudili, jak by se vše mělo léčit. Tak uvidíme, jak dlouho to bude trvat,“ uvedl.

Zároveň přiznal, že dlouho nebyl rozhodnutý, zda zmíněný scénář naplní. "Ještě včera to tak bylo. Jsem rád, že vůbec mohu jít na led. Teď mě čekají podobně krátké pobyty v zápasech, protože víc bych nezvládl," vysvětlit. Na věc se dívá pozitivně a doufá, že koleno postupně vyléčí. "Pak by byla škoda, kdybych se uzdravil a v případě našeho postupu do baráže v ní nemohl hrát. Kdyby ta šance nebyla, tak bych to nepodstupoval," doplnil závěrem.

Jaromír Jágr v zápase s Havířovem utrpěl zranění a odjel na střídačku se zakrváceným obličejem.

Jaromír Jágr v zápase s Havířovem utrpěl zranění a odjel na střídačku se zakrváceným obličejem. | Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz