Žraloci jsou po osmi letech mistry para ligy! Stříbro pro Havířov, třetí je Zlín

Foto: Michal Zbraněk, parahockey.cz

27. března 18:01

Jan Šimek

Šampiony České para hokejové ligy se po osmi letech stali para hokejisté SKV Sharks Karlovy Vary, kteří během víkendového superfinále přehráli celek Havířova. Bronzovou medaili získali výběr Zlína.

V základní části, která vyvrcholila v lednu prohráli jen dvakrát, s těsným náskokem jednoho bodu v ní zvítězili před druhým Havířovem. A tak se Karlovarští moc těšili na superfinále, které bylo původně plánováno na leden, nakonec ovšem bylo přeloženo na konec března. Ve Zlíně si to šestice klubů rozdala o mistrovský titul, respektive o umístění.

V souboji o republikové prvenství změřili síly Sharks a parahokejisty Havířova. Hned úvod prvního utkání naznačil, kdo bude tahat za delší konec. Karlovarští během úvodních dvanácti minut třikrát skórovali, svůj náskok postupně navyšovali a nakonec vyhráli v jasném v poměru 10:0. Dvěma góly a čtyřmi nahrávkami se blýskl reprezentant Michal Geier. Zdatně mu sekundovali i Lukáš Karafiát (2+3) s Filipem Veselým (3+1).

Žraloci zvládli lépe i mnohem vyrovnanější odvetu. V přestřelce zvítězili 8:4 i díky sedmibodovému příspěvku famózního Michala Geiera, jenž vstřelil hattrick a přidal čtyři asistence. Karlovarští ovládli Českou para hokejovou ligu popáté v historii a navázali na své triumfy z let 2008, 2009, 2013 a 2014. Parahokej Havířov bral stříbro.

Foto: Michal Zbraněk, parahockey.cz

Zlín přehrál Mustangy a bere bronz

Podobný průběh jako finále měla i série o bronz, ve kterém se střeli para hokejisté Zlína a Pardubic. Zlínští v domácím prostředí PSG areny zvládli skvěle úvodní zápas, ve kterém Mustangům nastříleli sedm gólů. Hattrickem se navíc blýskl Martin Joppa (3+2).

Odvetné utkání bylo opatrnější. První třetina branku nepřinesla, po změně stran ovšem zlínský celek čtyřikrát udeřil, zlomil odpor pardubického soupeře a po vítězství 6:2 si mohli hráči šestinásobného republikového šampiona pověsit na krk bronzové medaile.

Foto: Michal Zbraněk, parahockey.cz

Sparta končí pátá, Hanáci jsou poslední

Superfinále mělo odpovědět i na otázku, kdo obsadí pátou příčku, kterou v základní části uhájila Sparta před Olomoucí, a ve Zlíně toto jen potvrdila. V úvodním utkání Pražané vedli, pak sice Kohouti srovnali, ale reprezentanti Zdeněk Krupička s Alexem Oharem svými zásahy rozhodli o výhře Sparty v poměru 3:1.

Druhý duel sice rozjeli lépe Hanáci, kteří vedli díky brance Radima Mikuše. Pražský celek ovšem nepříznivý výsledek otočil i díky dvougólovým příspěvkům Zdeňka Krupičky a Jiřího Raula po vítězství 5:1 uhájil konečnou pátou pozici.

Foto: Michal Zbraněk, parahockey.cz

Konečné pořadí para ligy 2021/22

1. SKV Sharks Karlovy Vary
2. Parahokej Havířov
3. SHK Lapp Zlín
4. SHK Mustangové Pardubice
5. HC Sparta Praha sledge hokej
6. SOHO Olomoučtí Kohouti

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz