Zradan Lenc? Kluci si ze mě dělali srandu, culí se liberecký útočník

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Desátá domácí výhra v řadě (4:1), sedmnácté extraligové vítězství proti Mladé Boleslavi v Home Credit Aréně za sebou a první příčka tabulky. Bílí Tygři připravili svým fanouškům během soboty program se vším všudy. Soupeře nepřehráli, jak bývá pod Ještědem zvykem, aktivitou, ale naopak téměř bezchybnou defenzivou. „Troufnu si říct, že Mladá Boleslav hrála výborně. Měla spoustu šancí, které naštěstí Roman pochytal. Základ úspěchu byla tentokrát kvalitní defenziva," věděl Radan Lenc, který si derby vyzkoušel z obou pohledů.

HokejkaSHOPvanoce

Jeho odchod k rivalovi mají mladoboleslavští fanoušci v živé paměti. Během minulého vzájemného utkání připravili Radanu Lencovi choreo (Zradan) a v Liberci zase bučeli při zahlášení jeho jména moderátorem. „Samozřejmě bylo nějaké popichování ze strany spoluhráčů, ale kluci si ze mě spíš dělají srandu a já to beru. Jinak je to rivalita a musí se s tím počítat. Koneckonců minule to moje jméno ani nebylo," culil se Lenc mezi novináři.

„Je ale pravda, že podobná věc se může objevit v každém zápase. Každopádně myslím, že atmosféra byla výborná. Přišlo plno lidí, bylo vyprodáno a v takovém prostředí se nám hraje výborně. Musíme poděkovat fanouškům. A to jak libereckým, tak boleslavským,“ pokračoval sedmý nejproduktivnější hráč extraligy.

Výhra 4:1 posunula Bílé Tygry do čela extraligové tabulky a zároveň prodloužila sérii Liberce trvající od listopadu roku 2010. „Každou sérii chce jeden z mančaftů nějakým způsobem změnit. Jsem rád, že pro nás série pokračuje a to jak z hlediska vzájemných zápasů s Mladou Boleslaví, tak co se naší domácí pohody a sbírání bodů týče. O to je výhra ještě cennější,“ vysvětlil Lenc a vzápětí se snažil najít důvod řady sedmnácti vyhraných vzájemných zápasů pod Ještědem.

„Nevím, jestli to je náhoda. Sedmnáct zápasů… Liberec i Mladá Boleslav z 98 procent obměnily kádry, tak možná jde o nějaké kouzlo arény,” smál se.po závěrečné siréně. Povedený večer zažil zároveň Marek Kvapil, který skóroval a dvakrát asistoval, přičemž oslavoval 34. narozeniny. Oslavencem byl i trenér Severočechů Filip Pešán, jemuž bylo 41 let.

„Vše si sedlo. Škoda, že takových dnů není víc. Jsme rádi za tři body, určitě to byl těžký zápas ostatně stejně jako každý jiný. Vezeme se na vítězné vlně, což nás těší. Budeme se snažit sérii co nejdéle udržet. Jsme hlavně rádi za body. Sezona je ještě dlouhá a nikdy nevíte, kdy přijde krize. Hrajeme zápas od zápasu, nekoukáme na to, že bychom chtěli být první, nebo druzí. Makáme a sbíráme body," uzavřel Kvapil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz