Zpráva z Liberce a čtvrtfinálová euforie. Jako bychom vyhráli titul, září Jergl

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

6. března 12:49

David Jahoda

Olomoučtí hokejisté porazili Zlín 3:1 a společně s fanoušky mohli slavit sedmou výhru v řadě. Nespoutaná radost ale vypukla až po chvíli, když vedoucí domácího mužstva zvednutým palcem ukázal, že je v Liberci hotovo – Vítkovice nemají ani bod, Mora má čtvrtfinále. „Už jsme tam, už jsme tam!“ ozývalo se stařičkým zimákem. „Radost mohla propuknout,“ těšilo Aleše Jergla, který dal Beranům jeden gól, i když mohly být tři.

HokejkaTV

Pro vás hodně zajímavé utkání. Dal jste jeden gól, ale klidně z toho mohl být hattrick, že?
Zajímavý zápas. Ten první, nebo spíš ten jeden gól, co jsem dal… puk se postavil tak, že to pak Kášovi (Libor Kašík) projelo mezi nohama. Druhý sice padl, ale až po odpískání. Bohužel jsem to neslyšel. Přijel pak za mnou Libor a říkal, že to taky neslyšel, takže jsme na tom byli oba stejně.

Nakonec jste si to mohl vynahradit gólem do odkryté klece.
Mohl jsem to trefit, netrefil jsem to. Pak mi ještě David Ostřížek říkal, že tam jel a mohl jsem mu to hodit do prázdné. Škoda, no. Ale hlavně, že jsme vyhráli za tři body.

Po gólu, který nakonec neplatil, se na vás Zlínští sletěli jako vosy. To asi nebylo nic moc.
V té situaci jim asi nedokážete vysvětlit, že jste neslyšel písknutí. Takový je ale hokej, dopadlo to tak, jak to dopadlo. Takže v pohodě.

Utržil jste nějakou ránu?
Nějakou jo, ale naštěstí to bylo do helmy, takže dobrý.

Jergl dal gól po odpískání, Berani se na něj vrhli

Jaké byly pocity, když vám vedoucí týmu Jan Littner ukázal, že můžete slavit?
Se Zbyňou Irglem jsme si říkali, že slavíme tak, jak kdybychom vyhráli titul. Dozvěděli jsme se, že to Vítkovice v Liberci neubojovaly, takže mohla propuknout radost.

Věděli jste už v průběhu zápasu o aktuálním stavu z Liberce?
To vůbec, ani o přestávce. Mobily v šatně nemáme. Nikdo nám neříkal, jaké je skóre. Po zápase jsme se samozřejmě zeptali, ale během zápasu v žádném případě.

Zápas s Berany byl hodně vyrovnaný, souhlasíte?
Určitě. Bylo to na obě strany. Dá se možná i říct, že měli víc šancí než my. Honza Lukáš nás ale zase výborně podržel. Jsme rádi, že jsme tři body ubojovali a že jsme v šestce.

Přímý postup do čtvrtfinále máte v kapse, takže pohoda, klídek?
Konečně hlavně budeme mít nějaké volno a odpočinek. Myslím si, že je to potřeba, jelikož jsme hráli prakticky obden. To volno je určitě super.

Umístění v šestce – to je asi trochu nad plán, ne?
Určitě. Dá se říct, že s tím nikdo nepočítal. Je super, že v šestce jsme. Teď se musíme na play off připravit, abychom ukázali, že na to máme a že tam nejsme jen tak.

Stadionem navíc znělo „My tu ligu stejně vyhrajem“, takže ještě musíte myslet výš. 
Fanoušci něco skandovali... Ale víme, že play off je něco jiného, hraje se úplně jiný hokej. Je to v podstatě nová sezona. Každopádně do toho člověk jde s tím, že do toho dá všechno a chce se dostat co nejdál.

Půjdete na Hradec Králové, nebo na Plzeň. Koho byste raději?
Já asi spíš Plzeň.

Jergl po postupu: Měli jsme radost jako po titulu

Dvakrát jste na ni už ve čtvrtfinále narazili. Takže do třetice všeho dobrého?
To asi taky. Každý tým ale asi bude těžký, v play off není ani jeden tým, který by byl špatný. Všichni jsou tam na stejné rovině. Bude to o tom, kdo víc zabere.

Večer ale postup plzní minimálně můžete zapít...
Já ne, ale myslím si, že někteří kluci asi jo (rozesměje se).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz