Zpátky do sedla i do nároďáku. Boleslav? Nejlepší krok, tvrdí Klikorka

Foto: Karel Švec, Český hokej

Od svých začátků hrál v pražských Letňanech, před loňskou sezonou je ale vyměnil za Mladou Boleslav. Jenže minulý rok obránci Karlu Klikorkovi nesedl – jak kvůli změně prostředí, tak vinou dlouhé nemoci. Teď už mu to ale zase lepí a v juniorce sbírá bod na zápas. Usadí se i v reprezentační osmnáctce trenéra Hadamczika?

HokejkaSHOPvanoce

Mohutný obránce si vysloužil nominaci na domácí trojzápas s Ruskem, do té doby ho čekají ještě dva zápasy s boleslavskou juniorkou. I jeho vydatný příspěvek – osm bodů v osmi utkáních – příspěl Bruslařům k povedenému vstupu do sezony.

Vyhráli první čtyři zápasy, ale pak se po třech porážkách poroučeli z prvního místa skupiny B. Poslední duel v Hradci Králové jim ovšem zase zvedl náladu – otočili ho z 0:1 na vítězných 2:1. „Jsme moc rádi, že po tom špatném období rozhodla o naší výhře bojovnost,“ hlásí Karel Klikorka, jeden z tahounů Mladé Boleslavi.

Byla ve vaší kabině znát negativní série?
Neřekl bych. Spíš byla nálada pořád pozitivní. Říkali jsme si, že musí přijít právě nějaký takový zápas, který bude ubojovaný. A ten přišel, takže jsme za to rádi.

Celkově se vám ale začátek sezony povedl. Čím to?
Přípravu jsme neměli nejlepší, možná proto jsme začátek soutěže nepodcenili. A můžu říct, že kluci makají na sto procent, všichni do toho jdeme po hlavě. Takhle to má vypadat. Semkli jsme se, i ti nejlepší hráči padají do střel, a je jedno, jestli hraje první, nebo třetí lajna.

Vy osobně sbíráte bod na zápas. Vracíte se k produktivitě, kterou jste měl dvě sezony zpátky v Letňanech...
Je to tak. Minulý rok jsem neměl vůbec dobrý kvůli přestupu a podobně, nesedlo mi to. Můžu být rád, že mi to letos zatím takhle vychází.

Těžko jste si v novém klubu zvykal?
Každý to má jinak a já jsem se holt nedokázal včas zaklimatizovat. Od začátku své kariéry jsem hrál v Letňanech, a pak po nějakých jedenácti letech přestoupit není nic lehkého. Jiná suchá, jiní trenéři, jiné prostředí... A po měsíci, co jsme začli hrát, mě vyřadila nemoc.

Jak dlouho jste byl mimo hru?
Od konce října a vrátil jsem se na začátku února. Takže to byla dost dlouhá doba. Ještě jsem ztratil všechnu sílu, to už se dohnat nedalo. Ale hrál jsem hned týden potom a snažil jsem se pro tým udělat cokoli.

Šlo to? Po takové přestávce?
Říkám, neměl jsem sílu, nic. Ale když bylo potřeba, tak jsem do té střely kleknul, nebo jsem posouval puky. Bez fyzičky jsem nemohl nic moc vytvářet, bylo to náročné. Ale chtěl jsem hrát.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Jak se vám vůbec po tom roce v Boleslavi líbí?
Já si nemůžu vůbec na nic stěžovat. Prostředí, trenéři, vedení, všichni se snaží se mnou pracovat. Jsem jim za to vděčný a snažím se odvádět stoprocentní práci, nic nepodceňuju.

Vaše role v obraně je hodně ofenzivní, jak napovídají statistiky?
Snažím se hrát spíš ofenzivního beka, vždycky jsem se o to snažil. Ale hlavně do obrany. Je to i díky klukům, hrajeme týmově a když mi to tam padne nebo vyjde nějaká nahrávka, tak je to jedině plus.

Z Letňan jste odešel proto, že cesta v klubu už nevedla dál, viďte?
Spousta kluků odešla, nedalo se tam moc posouvat dál. Juniorka tam není a u áčka se nevědělo, jestli bude vůbec hrát druhou ligu. Měl jsem několik možností, pro co se rozhodnout. Myslím, že jsem udělal nejlepší krok, co jsem mohl udělat.

Teď jste zpátky v nominaci reprezentační osmnáctky. Jak moc vás mrzelo, když jste se po přípravě ve Švýcarsku neprobojoval do kádru na Hlinka Gretzky Cup?
Tohle zamrzí asi každého, když jste vyřazený jako poslední bek. Ale mě to nakoplo k tomu, abych začal víc trénovat. Jsem rád, že jsem teď dostal pozvánku zpátky, a udělám všechno pro to, abych potom případně mohl na konci roku jet na mistrovství světa.

Bude to ale souviset i s tou dlouhou herní pauzou, než jste se dostal zpátky do ideálního rytmu, že?
Taky. Na reprezentační úrovni je to úplně jiný hokej. Švýcaři nepředvedli nic moc, nebyli nic extra, ale jsou to jiní kluci, jiný level. Takže to pro mě byl po té dlouhé době zase skok.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Teď už to bude proti Rusům jiné kafe...
Samozřejmě. Těším se moc, bude to zajímavé. Zkusíme udělat co nejlepší výsledky.

Pamatujete si vzájemné zápasy s Ruskem z mladších výběrů?
Minulý rok jsem proti nim nehrál. Byl jsem jen na začátku v Porubě, tam jsem nastoupil proti Američanům, což byl taky velmi kvalitní soupeř. S Ruskem jsem se nesetkal, ale rok předtím v šestnáctce ano. Jenom na turnaji v Rusku ne, ale ten trojzápas a pak poslední v Hodoníně jsem hrál.

Takže si na ně pamatujete?
Jasně, i když jsem je teď dlouho neviděl. Mají výborný tým. A Rusko, vždyť víte, jak hrajou... (usmívá se) Máme se na co připravit.

Motivace přijde sama, že?
To je pravda. Ale motivujeme se vždycky a připravujeme, jak jen to jde.

Jak moc reálný vidíte svůj cíl dostat se na mistrovství světa?
Já momentálně nepřemýšlím nad nějakým draftem a podobně. Přemýšlím nad výbornou sezonou. Nejde mi o nějaké vyšší cíle, chci udělat dobrou sezonu. A co se bude pak odvíjet dál, to nechám osudu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz