Zohornové se do TELH nevrátí. V Chabarovsku podepíší nové roční smlouvy

Foto: allhockey.ru

25. května 9:00

Václav Jáchim

V uplynulých dnech se hodně spekulovalo o tom, jaká bude budoucnost Tomáše a Hynka Zohornových. Reprezentačním útočníkům skončila smlouva v Chabarovsku a nebylo jasné, jakou další variantu angažmá zvolí. Teď otazníky padly. Představitelé Amuru na sociálních sítích informují, že oba sourozenci v ruském klubu zůstanou.

partneři českého hokeje

Už minulý týden dali zástupci účastníka Kontinentální ligy najevo, že by své elitní krajánky rádi udrželi. „Máme zájem, aby oba hráči pokračovali," uvedl tiskový mluvčí Amuru. Rozhovory o další spolupráci byly v závěrečné fázi, hlavní téma se týkalo  finanční stránky dohody.

Ruské kluby musejí respektovat nový platový strop v maximální výši 900 miliónů rublů, velkým zásahem jsou také dopady koronavirové krize.  „Víme, že trh s hráči má svá pravidla, ale za stejných nabízených podmínek zvolím Amur. A bratr to vidí podobně," uvedl Tomáš Zohorna pro web Russia-Hockey.ru.

Jednání s vedením klubu vedl agent hráčů Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest, který před několika dny potvrdil, že zájem Amuru je v případě obou bratrů seriózní. Šlo jen o to, zda dojde ke shodě obou stran. V Chabarovsku už mají pohromadě většinu kádru, teď představitelé Amuru uvedli, že mezi elitními útočníky nadále zůstávají dvě dosavadní opory.

„Bratrský duet z Česka a hokejový klub z Amuru odsouhlasily podmínky nového ročního kontraktu. Obě strany podepíší smlouvu v nejbližší době," informuje vedení účastníka KHL na svém twitterovém účtu.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Tím pádem padly možná spekulace o tom, že by Hynek a Tomáš Zohornové mohli přejít do jiného týmu ruské soutěže. Případně že by se vrátili do Tipsport extraligy. O Tomáše by určitě stáli v pardubickém Dynamu, oba sourozence by bezpochyby rádi viděli představitelé jiných tuzemských mužstev. Ale letos na tuhle verzi nedojde, oba účastníci loňského MS na Slovensku budou v sezoně 2020-21 nastupovat za Amur.

Starší Tomáš hraje v Chabarovslu od roku 2015 a poslední dobou dělal v týmu kapitána. Během uplynulé sezony nastoupil s ohledem na operaci slepého střeva ke 47 utkáním KHL, vstřelil 11 gólů a přidal 14 nahrávek. Hynek Zohorna přišel do Amuru loni z finského Lahti, v premiérovém ročníku na východní frontě sehrál 62 duelů, v nichž zaznamenal 11 branek a 22 asistencí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz