Zohorna po hattricku: Je vidět, že máme kvalitu. Reaguje i na Jágra

Foto: hcdynamo.cz

Minulou sezonu strávil ve Švédsku, ale letos kývl na nabídku Pardubic. Zkušený útočník Tomáš Zohorna se vrátil mezi tuzemskou elitu ve velkém stylu, když hattrickem přispěl k výhře Dynama 5:4 v prodloužení na kladenském ledě.

„Je to super, ale hlavně jsem rád, že jsme nakonec vyhráli a neodjíždíme s nulou. Hattrick už je jen takový bonus,“ přiznává 34letý hokejista, který naskočil v prvním pardubickém útoku po boku dalších ofenzivních posil Lukáše Radila a Tomáše Hyky.

Dynamo nevstoupilo do zápasu dobře, už po první třetině ztrácelo. „Hráli jsme špatně. Bylo vidět, že Kladno na nás nastoupilo. Měli jsme hodně propadů ve středním pásmu a oni se pak dostávali do přečíslení a šancí,“ přiznává Tomáš Zohorna.

Jeho chvíle přišly na startu druhého dějství, kdy se blýskl dvěma trefami do černého. Ovšem tu nejdůležitější si schoval na závěr základní hrací doby. V čase 58:55 zužitkoval pardubickou hru bez brankáře, vyrovnal na 4:4 a navrch dokonal hattrick!

„Měl jsem obrovskou radost. Ani jeden gól nebyl hezký, ale to nikoho nezajímá. Každý gól se počítá,“ má jasno Zohorna, který předtím nastřílel tři góly jen jednou. „Loni ve Švédsku jsem dal úplně první hattrick, takže tento je teprve druhý,“ potvrzuje.

Dynamo ještě na startu 57. minuty prohrávalo 2:4, ale i díky Tomáši Zohornovi slavilo v prodloužení velký obrat. „Nevypadalo to s námi úplně dobře, ale tým to odmakal. Je vidět, že máme kvalitu, a podařilo se nám otočit,“ kvituje po vítězství 5:4.

Oceňuje i soupeře. „Dobrá práce od Kladna,“ pokyvuje ostřílený útočník, jenž se často na ledě potkával s Tomášem Plekancem. „Všichni ví, jak je to silný centr. Pro mě je vždycky motivací porazit takového hráče, užíval jsem si úplně každé buly.“

Utkání se hrálo už na nově zrekonstruovaném kladenském stadionu. „Sedm let jsem tady nebyl, ale přijde mi to hodně podobné. Akorát tu už nevoní klobásy v rohu, to bude velká změna,“ usmívá se Zohorna po zápase před vyprodanou arénou.

„Otevírání nového stadionu je vždycky velká show. Pro domácí to bylo určitě super, ale my přijeli za něčím jiným, než koukat na show,“ říká Zohorna, jenž reaguje i na slova Jaromíra Jágra o tom, že si Pardubice myslí, že stoprocentně vyhrají ligu.

„Nemám k tomu co říct, každý má právo na svůj názor. Papírově můžeme být silní, ale je potřeba to odmakat a hrát jako jeden tým. Jednotlivci v kolektivním sportu nevyhrávají,“ uvědomuje si zkušený útočník, jenž vlétl do extraligy impozantně.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz