Zohorna o parádní premiéře: 2 góly? Vůbec jsem si to nedokázal představit

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Po výměně z Komety Brno do Mladé Boleslavi neskutečně ožil. Radim Zohorna prožil u Bruslařů parádní premiéru, v duelu proti Mountfieldu nasázel dva góly a měl velký podíl na tom, že Hořavova armáda zvítězila po divoké přestřelce 8:5. „Něco takového jsem si vůbec nedokázal představit," přiznává důrazný bojovník.

HokejkaTV

Podobný zápas se jen tak nevidí. V dnešním hokeji často dominují obrany a pečlivě propracované systémy, branek až tolik nepadá. Ale v páteční bitvě Mladé Boleslavi s Hradcem Králové to byla jiná káva. Jako by se hrálo v 80. letech. Fanoušci viděli celkem třináct gólů, pět z úvodních šesti zaznamenali obránci. Což je také docela kuriozita.

Nakonec se radovali domácí, ovšem definitivně rozhodli až v závěru – třemi přesnými zásahy za sebou. „Byly to nervy až do konce zápasu. Ale užil jsem si to. A je to super. Vyhráli jsme, máme tři body, to je nejdůležitější," pochvaluje si Radim Zohorna. Sám se trefil dvakrát. Účastník listopadového turnaje Karjala stihl víc než za 35 utkání této sezony v Kometě, kde skóroval jen jednou.

„Hrálo se mi dobře. Nepředstavoval jsem si, že dám dva góly. To ne. Ale musím se dál zlepšovat, myslím, že pak to bude dobré," povídá. Středočeši korunovali duel ve finiši, přispěla i nová posila, která dorazila od obhájce titulu výměnou za Jakuba Orsavu. „Když to bylo 5:5, vůbec jsme neuvažovali o možném prodloužení. Šli jsme za vítězstvím, ukázalo se, jaká je síla boleslavského týmu," oceňuje.

„Je to změna. Sedm let jsem hrál v Kometě, byl jsem tam od dorostu. Teď jsem v Boleslavi a vím, že musím makat, abych dostal prostor."

Výsledek 8:5 je hodně neobvyklý, zažil nejmladší z tria hokejových sourozenců něco podobného? „Ty jo, v extralize? V Brně možná ano, ale přesně nevím," přemítá. Když slyší dotaz, co bylo hlavní příčinou luxusní kanonády, pokračuje: „Asi shoda náhod. Hodně jsme stříleli a padalo nám to tam. Byli jsme před bránou, což je důležitý faktor." Divákům se podívaná líbila, trenérům už asi méně. "Dát osm gólů, to je samozřejmě dobré, ale také jsme jich pět dostali. Na obraně je třeba zapracovat, abychom se do dalších utkání zlepšili."

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Pro Radima Zohornu dopadl první zápas v novém působišti výtečně. „Strašně jsme se sem těšil, za takovou premiéru jsem moc rád. Opravdu jsem si nedokázal představit, že bych v prvním utkání mohl dát dva góly," opakuje. Do utkání naskočil v útoku s Pavlem Musilem a Martinem Látalem. „No, trošku jsme ji to možná kazil. Snad se sehrajeme," usmívá se.

S výměnou z Komety prý nepočítal. „Zaskočilo mě to, ale to je život," reaguje. První stěhování v rámci Tipsport extraligy znamenalo pro dravého útočníka novinku. „Je to změna. Sedm let jsem hrál v Kometě, byl jsem tam od dorostu. Teď jsem v Boleslavi a vím, že musím makat, abych dostal prostor." Dojmy má zatím pozitivní. „Moc se mi tady líbí. A fanoušci jsou výborní. Přivítali mě, člověku strašně pomůže. když slyší svoje jméno. Je to fakt super," vzkazuje závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz