Znovu první! Liberec obhájil titul nejlepší akademie v Česku

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Liberec má znovu po roce nejlepší akademii v republice! Organizace Bílých Tygrů si ocenění jako vůbec první zasloužila ve dvou po sobě jdoucích sezonách.

Fanshop národního týmu

Český hokej každoročně vyhlašuje nejlépe fungující mládežnickou organizaci z nyní již sedmnácti klubů, které mají status Akademie Českého hokeje. Hodnotí se především počet hráčů, které klub dodá juniorským reprezentacím, a počet hokejistů akademie v týmech dospělých, ale také umístění klubu v mládežnických soutěžích či školní prospěch hráčů.

Liberec je jedním ze šesti klubů, které do projektu vstoupily hned v jeho úvodním roce 2011. Nejlepší akademie je pro zvýšení zdravé konkurence vyhlašována od sezony 2013/14. V prvních čtyřech letech se na pomyslném trůnu vystřídaly Sparta Praha a Kometa Brno.

„Jsem obrovsky pyšný na celou naši organizaci.“

Teď ovšem nastala „doba liberecká“!

„Jsem obrovsky pyšný na celou naši organizaci, protože jsme první v krátké historii akademií, komu se podařilo obhájit titul nejlepší akademie v České republice. Chtěl bych touto cestou poděkovat vedení našeho klubu za zázemí, které trenérům a hráčům v Liberci k rozvoji hokejistů vytvořilo,“ řekl manažer tygři mládeže Jiří Bermann pro klubový web.

„Současně děkuji trenérům i hráčům, kteří toto ocenění vybojovali. Nechci ovšem zapomenout ani na rodiče kluků a pracovníky z kanceláří, jejichž přístupu a práce v naší organizaci si neméně vážím,“ zmínil.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Severočeši pravidelně zásobují národní týmy, brankář Lukáš Pařík s útočníkem Michalem Teplým navíc na letošním draftu NHL přišli na řadu vůbec jako první z českých hokejistů. Organizace dává spoustě mladíků prostor ve farmářském týmu Benátek nad Jizerou v Chance lize.

Bílí Tygři navíc v loňské sezoně oslavili mistrovský titul v ELIOD Extralize dorostu. Junioři skončili ve čtvrtfinále na hokejkách pozdějších držitelů stříbra, pražské Sparty.

„Letošní obhajoba je pro nás všechny velikým zadostiučiněním, avšak také závazkem pokračovat ve tvrdé práci i do aktuální sezony.“

Liberecká akademie disponuje skvělým zázemím, které mladé hokejisty posouvá dál. Nejenom materiálním, ale i lidským. „V průběhu let se nám podařilo vytvořit podnětné pracovní prostředí, které nás motivuje zlepšovat jak sami sebe, tak logicky také naše svěřence. Uvědomujeme si, že je nezbytné dále vysílat naše trenéry do hokejově vyspělých zemí, kde čerpají nejen sportovní, ale také sociální inspiraci,“ popsal Bermann.

Ani v novém ročníku nechtějí Tygři slevit, a to nejen proto, aby za rok mohli dosáhnout na zlatý hattrick. „Letošní obhajoba je pro nás všechny velikým zadostiučiněním, avšak také závazkem pokračovat ve tvrdé práci i do aktuální sezony,“ dodal manažer liberecké mládeže.

Klub uspořádá k významnému ocenění slavnostní ceremoniál před nedělním utkáním Tipsport extraligy se Zlínem.

Nejlepší Akademie Českého hokeje

2013/14: HC Sparta Praha
2014/15: HC Kometa Brno
2015/16: HC Sparta Praha
2016/17: HC Kometa Brno
2017/18: TJ Bílí Tygři Liberec
2018/19: TJ Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz