Známe signály Sparty, prozrazuje Výkruta. Sestřelil svůj bývalý klub!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Kobry jsou sice ve skupině Západ na předposledním místě, ale v posledním odehraném utkání porazili v městském derby Spartu. Na cenném vítězství se podílel dvěma góly Ondřej Výkruta, který ještě v minulé sezoně oblékal dres s velkým „S“, ale nyní je nejproduktivnějším hráčem Pražanů s hadem na prsou.

HokejkaTV

Dříve jste hrával za Spartu, ale od letošního ročníku nastupuje v Kobře. Kdy jste začal řešit možný přesun?
Myslím, že to celé začalo již loni, kdy jsem si těsně před začátkem sezony zlomil při tréninku ruku a jako prvoročák v mladším dorostu vynechal skoro tři měsíce, což bylo osmnáct zápasů. Po zranění jsem se nedokázal úplně dostat do tempa.

Nakonec jste se tady rozhodl pro změnu?
Letošní sezona je pro Spartu specifická tím, že se v dorostu sešly dva silné ročníky 2003 a 2004, kdy nás na letní přípravě bylo okolo čtyřiceti hráčů. Logicky trenéři museli vybrat jednotlivé hráče. Věděl jsem, že něco podobného jako hostování nastane, a proto Kobra byla pro mě první volbou, jelikož také hraje extraligu dorostu, což je záruka kvalitních zápasů.

Zatím jste nejproduktivnější hráč týmu. Vnímáte tedy hostování jako dobrý krok?
Ano, vnímám. Na Kobře máme skvělou partu a od pana trenéra dostávám hodně prostoru na ledě, za což jsem mu moc vděčný. Určitě mi to prospělo, mám čas ve velmi kvalitních zápasech, a to je právě to, co mě posouvá dál.

Zatím máte na kontě čtyři góly a dvě asistence, což znamená bod na zápas. Asi by vám nevadilo, kdyby to tak vydrželo pořád...
Určitě je příjemné sbírat body, ale je pro mě samozřejmě nejdůležitější úspěch celého týmu, a takto přistupuji ke každému zápasu.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V Kobře se vám daří, ale kdyby vás chtěla Sparta zpátky, šel byste?
Ve Spartě mám mnoho krásných zážitků, navíc jsem tam hokejově vyrostl a prožil deset let života. Určitě na to rád vzpomínám, a o návratu bych rozhodně přemýšlel. Nicméně teď hraju za Kobru, a soustředím se na své výkony tady.

V posledním utkání jste porazili Spartu, váš bývalý klub. Jak moc to byl speciální zápas a vítězství?
Proti Spartě je každý zápas prestižní, a to, že jsme vyhráli, nás posunulo psychicky dopředu. Celý tým dal do zápasu maximum. Podařilo se nám dostat do dvougólového vedení, které Sparta sice smazala, ale pak se nám podařilo vstřelit třetí gól, a nakonec udržet ubojované vítězství. Bylo pěkné vidět kluky zase po nějakém čase, popovídat si, a konečně si zahrát proti sobě. O to víc jsem byl do zápasu namotivovaný a chtěl jsem podat co nejlepší výkon.

Co rozhodlo? Byly to třeba i vaše dva góly?
Určitě skvělý výkon našeho brankaře a to, že jsme chtěli strašně vyhrát. Věděli jsme, že když se semkneme a dáme do zápasu všechno, určitě uspějeme! Jsem velice rád, že mi to tam spadlo a zároveň jsem pomohl týmu k vítězství, což mi udělalo velkou radost.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

I vítězný gól jste dal vy. Jak jste celou situaci viděl?
Zatáhli jsme puk do útočného pásma a chvilku drželi Spartu pod tlakem. Potom jsem si najel před branku, jelikož jsem věděl, že bude Bucíno (Tomáš Bucek) střílet. Brankář puk vyrazil a já jsem byl naštěstí ten, kdo se rychleji zorientoval. Pokusil jsem se puk dorazit do branky, což se mi nakonec podařilo.

Už před zápasem jste prozradil důvody, proč vyhrajete. Je to tak?
Do každého zápasu musíme jít s tím, že vyhrajeme. Navíc jsme byli na zápas opravdu připraveni a odhodláni urvat vítězství. Známe jejich signály a věděli jsme, že mají nějaké zraněné hráče.

Zatím jste ve skupině Západ předposlední. Jaké jsou vaše týmové cíle?
Osobně vnímám týmové cíle Kobry tak, že loni postoupila z nižší soutěže do extraligy dorostu a tuto sezonu bychom to chtěli potvrdit. Pevně věřím, že se nám to povede. Osobně bych chtěl být prospěšný týmu a posouvat se dál.

Pro každého hokejistu bývá snem NHL. Maté to tak i vy?
Každý kluk, který hraje hokej, stejně jako já, by si chtěl zahrát NHL. Nejradši mám Edmonton Oilers.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz