Známá jména do druhé ligy: Vrchlabí má Pšurného, Žďár získal Lojka

Michal Pšurný. | Foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz

Třetí nejvyšší soutěž vítá dvě výrazné osobnosti: do Vrchlabí přichází někdejší extraligový útočník Michal Pšurný a do mateřského Žďáru nad Sázavou se vrací obránce se zkušenostmi z NHL Martin Lojek.

Nový fanshop

Pšurný (na fotce) v minulé sezoně nikde nepůsobil. Předtím hrál třetí ligu v Německu, druhou ve Francii, polskou extraligu a tři roky válel v britské EPIHL. V Česku naposledy oblékal dres Olomouce. Dříve válčil za Písek, České Budějovice, Ústí nad Labem, Třebíč nebo Zlín.

V nejvyšší soutěži sehrál přes stovku utkání. „Určitě nám pomůže. V klubu bude působit i jako trenér," okomentoval příchod jednatřicetiletého útočníka sportovní manažer Vrchlabí Jiří Jakubec. Michalovo dvojče Roman patří k tahounům Přerova.

Stadion zároveň potvrdil setrvání veterána Martina Filipa. Dlouhovlasý forvard v průběhu sezony oslaví už 46. narozeniny. Pokračuje i další opora Tomáš Šťastný. Končí Martin Čurda.

„Michal Pšurný nám určitě pomůže. V klubu bude působit i jako trenér."

Známé tváře se objeví i ve druholigové skupině Střed. Žďár nad Sázavou láká například exjihlavské útočníky Lukáše Jíchu a Davida Březinu, z WSM Ligy navíc přichází Martin Lojek.

Jednatřicetiletý zadák hrál loni za Třebíč a v 54 zápasech získal pět asistencí. „Martin za mnou sám přišel, že by se chtěl vrátit zpátky do Žďáru,“ uvedl pro klubové stránky manažer Miloslav Šimon. „Čeká přírůstek do rodiny a chce zůstat doma. My ho samozřejmě rádi uvítáme.“

Zbývá jen doladit detaily s Třincem, který vlastní Lojkova hráčská práva. To by podle Šimona neměl být problém.

Lojek se zařadí k nejvýraznějším osobnostem druhé ligy. Není to tak dávno, ani ne deset let, co hrál v NHL za Floridu Panthers. Dalším úspěchem bezmála dvoumetrového čahouna je extraligový titul s Třincem. 

„Martin za mnou sám osobně přišel, že by se chtěl vrátit zpátky do Žďáru.“

Ve třetí nejvyšší soutěži naopak nebude působit Miroslav Duben. Dvaačtyřicetiletý obránce odmítl nabídku na pokračování v Havlíčkově Brodě a ukončil kariéru. Bude se věnovat masírování a dále trénování mládeže.

Duben má za sebou povedenou kariéru: vyhrál titul s Karlovými Vary, oblékl dres národního týmu a několik sezon patřil k pilířům pardubické defenzivy.

Martin Lojek.

Martin Lojek. | Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz