Změny ve Vsetíně: přicházejí Kopta a Ďurač. Hruška i Tomas se loučí

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

Nováček WSM Ligy po nepřesvědčivém vstupu do sezony pokračuje v obměně kádru. Na týdenní zkoušku dorazili mladí útočníci Ondřej Kopta a Ivan Ďurač. Po vzájemné dohodě skončili veteráni Roman Tomas s Radimem Hruškou (na fotce).

Nový fanshop

Vsetínské angažmá Romana Tomase, někdejšího kanonýra Znojma, Mladé Boleslavi nebo Třince, skončilo po třech zápasech. Návrat Radima Hrušky na Lapač také neměl dlouhého trvání. Oba v klubu skončili po vzájemné dohodě.

Vsetín proto shání náhradu: na prozatím týdenní zkoušku přišli Ondřej Kopta a Ivan Ďurač.

Kopta začal sezonu ve Slavii – v 17 zápasech dal gól a zaznamenal čtyři asistence. „Slavia se mnou příliš nepočítala. Mluvil jsem s panem Tobolou, Vsetín mluvil se Slavií a domluvilo se to tak, že půjdu na Vsetín na zkoušku. Já jen doufám, že tady budu moct i zůstat," řekl pro hc-vsetin.cz Kopta, který loni působil v Litoměřicích a v Hradci Králové.

Stejně jako Kopta i Ďurač má extraligové zkušenosti – díky angažmá v Mladé Boleslavi. Krom toho hrál za Benátky nad Jizerou. Před touto sezonou byl bez smlouvy a pomáhal ve Dvoře Králové. „Najednou se objevila nabídka z Německa, ale nakonec to neklaplo, protože jsme se nedomluvili na smlouvě. Pak mi zavolali, jestli bych to nechtěl zkusit na Vsetíně, tak jsem tady," vysvětluje Ďurač na klubových stránkách.

„O dalším posílení týmu jednáme."

Vsetín reaguje příchody na špatný vstup do soutěže – po 20 kolech má 21 bodů a je předposlední. „O dalším posílení týmu jednáme. Po odchodu Radima Hrušky a Romana Tomase se ohlížíme dál. Kádr v rámci možností chceme posílit tak, abychom se v tabulce zvedli,“ říká jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

Soupiska VHK ROBE Vsetín

Brankáři: Jaroslav Pavelka, Luboš Horčička, Michal Šurý, Daniel Bechný.

Obránci: Tomáš Frolo, Filip Dundáček, Ondřej Holomek, Petr Šenkeřík, Daniel Krenželok, Radim Ostrčil, Martin Janáček, Jakub Teper, Jiří Weintritt, Michal Žák.

Útočníci: Jaroslav Markovič, David Březina, Martin Podešva, René Kajaba, Radim Kucharczyk, Vojtěch Šilhavý, Ondřej Slováček, Tomáš Vávra, Dominik Pokorný, Adam Hořanský, David Vítek, Jiří Karafiát, Ondřej Kopta, Ivan Ďurač.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz