Změny ve Vítkovicích: Místo Kloka přišel Hrabal, na soupisce i Slováček či Rehuš

Foto: hc-vitkovice.cz

Po odchodech Marka Hrbase do Chabarovsku a Ivana Baranky do Komety představitelé Vítkovic potvrdili, že pro zbytek sezony budou hledat jiného zkušeného obránce. Krátce před koncem přestupního termínu ho mají, defenzivu aktuálně čtvrtého týmu Tipsport extraligy doplnil Josef Hrabal.

HokejkaTV

Ostřílený bek se nedávno dohodl na ukončení spolupráce s pardubickým Dynamem a byl nějakou dobu bez angažmá. Nyní je zřejmé, že bývalý bek Vsetína či Třince míří na další štaci v tuzemské nejvyšší soutěži.

Třiatřicetiletý rodák z Přerova má co nabídnout. Hrabal v minulosti okusil reprezentační dres, hrál ruskou KHL za Čerepovec, objevil se ve farmářské AHL nebo ve švédském MODO Hockey. Zadák s dobrou rozehrávkou a pohybem nyní pomůže Vítkovicím, jež potřebují rozšířit konkurenci mezi obránci. První duel za nový klub by měl sehrát už v pátek na Spartě.

Hlavním kandidátem do obrany byl původně Lukáš Klok. Důrazný zadák hrál za Vítkovice ještě loni na jaře, dostal se do reprezentace, zranění na Švédských hrách mu zabránilo bojovat o nominaci na mistrovství světa v Dánsku. Vítkovický klub následně Kloka uvolnil do Slovanu Bratislava, jenže slovenský tým už delší dobu nemá v KHL šanci na play off, tudíž mohl být Klokův návrat do Vítkovic zajímavou variantou. Zvlášť po odchodech zmíněných Hrbase s Barankou.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Jenže se tak nestane. Slovan má od ruské ligy zákaz transferů, hráči by se v případě zájmu o odchod museli obrátit na disciplinární komisi, jejíž rozhodnutí by pak vedlo ke zrušení smlouvy ve Slovanu. Poměrně dlouhá procedura krátce před koncem přestupního termínu neskýtala prostor ke včasnému vyřízení, Klok tedy pokračuje v Bratislavě. „O služby Lukáše Kloka jsme zájem projevili a vedli jsme jednání i na osobní i na klubové bázi, ale bohužel se jeho návrat nepodařilo uskutečnit,“ řekl pro klubový web generální manažer Jakub Petr.

A vedení Vítkovic hledalo jinou variantu. Už dřív do kádru trenérů Petra a Trnky přišli zadáci Blaž Gregorc (výměnou za Erica de la Roseho) a Jaroslav Mrázek. Z Poruby pomáhal Patrik Urbanec. teď je soupiska bohatší o Josefa Hrabala. Vítkovický klub také na střídavý start angažoval hokejisty z první ligy, týmu případně mohou vypomoci vsetínský obránce Ondřej Slováček, útočník Tomáš Guman z Poruby nebo havířovský Branislav Rehuš.

Soupiska HC VÍTKOVICE RIDERA:

Brankáři:
Patrik Bartošák, Daniel Dolejš.

Obránci:
Jan Výtisk, Peter Trška, Petr Šidlík, Jaroslav Mrázek, Blaž Gregorc, Josef Hrabal, Daniel Krenželok, Patrik Urbanec, Tomáš Černý, Ondřej Slováček.

Útočníci:
Rostislav Olesz, Jakub Lev, Rastislav Dej, David Květoň, Ondřej Roman, Radoslav Tybor, Jan Schleiss, Lukáš Kucsera, Michal Poletín, Patrik Zdráhal, Šimon Stránský, Roman Szturc, Radim Toman, Jozef Baláž, Tomáš Jáchym, Jan Hudeček, Branislav Rehuš, Tomáš Guman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz