Změny v zadních řadách Boleslavi: Kotvan končí, vrací se Kovačevič

Foto: bkboleslav.cz

Vedení extraligové Mladé Boleslavi hlásí dvě změny v obranných řadách. V Bruslařském klubu se loučí Oldrich Kotvan, naopak návrat hlásí Sabahudin Kovačevič.

NHL 20

Devětadvacetiletý Oldrich Kotvan skončil v Mladé Boleslavi po vzájemné dohodě. „Jedná se o oboustrannou dohodu,“ hlásí sportovní ředitel klubu Radim Vrbata. „Oldrich v klubu strávil dva roky, za které mu děkujeme a do budoucna přejeme hodně štěstí,“ dodává.

„Už loni nám hodně pomohl a víme, co od něj můžeme čekat. Bereme ho jako kvalitní rozšíření našich zadních řad.“

Naopak k Bruslařům se vrací slovinský bek Sabahudin Kovačevič, jenž v klubu hostoval už v minulé sezoně z Karlových Varů. „Jsme rádi, že můžeme Kovu přivítat zpět v našem týmu,“ hlásí Vrbata s tím, že jeho příchod nemá nic společného s odchodem Kotvana.

„Od května jsme řešili možnosti posílení obrany. S Kovou jsme po sezoně zůstali v kontaktu, takže je to výsledek dlouhodobějšího procesu. Už loni nám hodně pomohl a víme, co od něj můžeme čekat. Bereme ho jako kvalitní rozšíření našich zadních řad,“ doplňuje.

Boleslav na ledě, proč začala bez Ševce? Rulík očekává další posily »

Třiatřicetiletý Kovačevič v uplynulém ročníku sehrál 35 zápasů za Karlovy Vary, dalších 12 střetnutí v základní části přidal v Mladé Boleslavi, které pomohl také v 10 utkáních play off. Celkem za Bruslaře zaznamenal šest bodů za tři branky a stejný počet nahrávek.

Tím změny v Mladé Boleslavi nemusejí končit. „Proces hledání cest, jak zlepšit tým, nikdy nekončí, takže na různých možnostech pracujeme v podstatě každý den,“ zakončuje Radim Vrbata s tím, že chce v přípravných zápasech vidět i mladé boleslavské hráče.

Změny v kádru BK Mladá Boleslav

Příchody:

Martin Ševc (Liberec)
David Cienciala (Třinec)
Mitchell Fillman (České Budějovice)
Jan Stránský (Chomutov)
Adam Zbořil (Nové Zámky)
Sabahudin Kovačevič (Karlovy Vary)

Odchody:

Jan Hanzlík (konec kariéry)
Tomáš Knotek (Karlovy Vary)
Martin Látal (Pardubice)
David Němeček (Rauma)
Dominik Pacovský (neznámo)
Lukáš Volf (Vsetín)
Dominik Groh (Znojmo)
Martin Procházka (Vsetín)
Oldrich Kotvan (neznámo)

Aktuální soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři:
Gašper Krošelj, Jan Růžička.

Obránci:
David Bernad, Ondřej Dlapa, Mitchell Fillman, František Hrdinka, Sabahudin Kovačevič, Jiří Kurka, Martin Pláněk, Martin Ševc.

Útočníci:
David Cienciala, Oscar Flynn, Jan Grim, Jakub Klepiš, Pavel Kousal, Pavel Musil, Ondřej Najman, Lukáš Pabiška, Pavol Skalický, Jan Stránský, David Šťastný, Michal Vondrka, Adam Zbořil, Radim Zohorna, Lukáš Žejdl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz