Změny v Litvínově! Manažer Kysela rezignoval, klub dočasně povede Šlégr

Foto: hcverva.cz

26. dubna 2018, 21:05

David Jahoda

Litvínovská Verva zažila sezonu plnou nervů. Oddechnout si mohli mistři extraligy z roku 2015 až v úplně posledním kole baráže. A v důsledku neúspěšného ročníku přicházejí změny. Tou první a dost výraznou je konec Roberta Kysely na postu generálního manažera. Svou rezignaci nabídl sám na zasedání představenstva klubu. Ve vedení klubu dojde k reorganizaci. Než bude známa její finální podoba, bude řídit klub předseda představenstva Jiří Šlégr.

Nový fanshop

Bývalý vynikající útočník Robert Kysela působil v roli generálního manažera severočeského týmu od sezony 2013/14. Klub pod jeho vedením v ročníku 2014/15 dosáhl na svůj vysněný a premiérový titul. Dvakrát se ale také Litvínov musel bít o záchranu v nejvyšší soutěži až v baráži, kvůli čemuž byl Kysela v posledních týdnech pod tlakem fanoušků.

Na čtvrtečním zasedání představenstva klubu Kysela nabídl svou rezignaci. "Představenstvo HC VERVA Litvínov jeho rezignaci přijalo a odvolalo jej k dnešnímu dni z funkce generálního manažera klubu," uvedl v tiskové zprávě Vladimír Novotný, tiskový referent Vervy.

Kysela už ve středečním rozhovoru pro klubový web Vervy informoval o tom, že nabídne svůj odchod z funkce generálního manažera. "Skutečně nechci utíkat, ale myslím si, že musím udělat to, co by měl po takovém neúspěchu udělat každý chlap. Každý rozumný člověk, který si uvědomuje, že udělal spoustu chyb, tedy navrhnout svým nadřízeným odchod z funkce," uvedl v rozhovoru. 

"Myslím si, že musím udělat to, co by měl po takovém neúspěchu udělat každý chlap."

"Pravda je, že i já jsem udělal několik hrubých chyb, podcenění situací a za své chyby a činy musím nést odpovědnost. Nejsem zvyklý utíkat z boje a náš klub čeká opravdu těžká cesta," dodal.

Ve vedení klubu z tohoto důvodu dojde k reorganizaci. Než dojde k její finalizaci, byl řízením klubu pověřen předseda představenstva Jiří Šlégr, který po odchodu Radima Rulíka vedl tým i z pozice hlavního trenéra.

Klub by chtěl navíc obsadit pozici sportovního manažera, řešit bude také nový realizační tým a posílení hráčského kádru.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz