Změny v Energii: Lapšanský uspěl na zkoušce, dva hráči posílili Kadaň

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Karlovy Vary hlásí novinky v kádru. Alan Lyszczarczyk a Adam Penc v Energii končí, zato další útočník Adam Lapšanský uspěl na zkoušce a podepsal smlouvu do konce sezony.

Nový fanshop

Slovenský útočník, který naposledy hrál za německý Ravensburg, sehrál za Karlovy Vary šest přípravných zápasů a přestože se střelecky prosadil pouze proti Trenčínu, trenéry přesvědčil o svých kvalitách, které už dřív ukazoval ve Spartě, Chomutově či Litvínově.

PREVIEW: Karlovy Vary jsou zpátky v extralize. Silnější? »

„Potřebovali jsme ještě jednoho útočníka. Adam Lapšanský byl na trhu, a tak jsme se dohodli na desetidenní zkoušce, v níž obstál. Rozhodli jsme se jej zařadit do sestavy i pro extraligová utkání,“ prozrazuje pro web hokejkv.cz hlavní trenér Energie Martin Pešout.

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Už dřív na zkoušce neuspěl Richard Nejezchleb, teď jej následují Alan Lyszczarczyk a Adam Penc. Polský útočník oznámil, že se vrací do kanadské juniorské OHL, kde bude znovu hájit barvy Owen Sound Attack, Penc bojuje o místo v kádru prvoligové Kadaně.

Další ztráta. Plutnar utrpěl zlomeninu a přijde o start extraligy »

Tam zamířil také juniorský zadák Filip Bernáth, jenž se na novou sezonu chystal s karlovarským prvním týmem. „Myslíme si, že je lepší, aby hrál stabilně Chance ligu a byl v zápasech hodně vytěžovaný. V průběhu sezony se tu ale určitě může objevit,“ hlásí Pešout.

Aktuální soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři:
Ondřej Kuchař, Filip Novotný, Tomáš Závorka.

Obránci:
Sabahudin Kovačevič, Daniel Krejčí, Michal Plutnar, Matic Podlipnik, Martin Rohan, Vladimír Sičák, Ondřej Šafář, Petr Šenkeřík, Jan Tomeček, David Tureček, Lukáš Vágner.

Útočníci:
Stanislav Balán, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Sebastian Gorčík, Dávid Gríger, Tomáš Havránek, Martin Kohout, Adam Křemen, Jaromír Kverka, Adam Lapšanský, Tomáš Mikúš, Tomáš Rachůnek, Václav Skuhravý, Petr Stloukal, Marek Švec.

Příchody do HC Energie Karlovy Vary

Lukáš Vágner (Kometa Brno)
Tomáš Havránek (Kometa Brno)
Marek Švec (Prostějov)
Tomáš Mikúš (Nitra)
Adam Lapšanský (Ravensburg)

Odchody z HC Energie Karlovy Vary

Henri Tuominen (konec kariéry)
Daniel Vrdlovec (Ústí nad Labem)
Tomáš Rohan (Sokolov)
Matěj Zadražil (Sokolov)
Adam Rulík (Sokolov)
Tomáš Harkabus (Jihlava)
Martin Osmík (Jihlava)
Michal Vachovec (Krakov)
Milan Davídek (Ústí nad Labem)
Martin Weinhold (Ústí nad Labem)
Tomáš Kvapil (Sokolov)
Filip Bernáth (Kadaň)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz