Změny v Dynamu! Primátor města končí v dozorčí radě, nahradit ho má Paleček

Foto: Karel Švec, ČSLH

Pardubický primátor Martin Charvát rezignoval na funkci v dozorčí radě Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý vynikající hráč a trenér Josef Paleček. Klub ANO to uvedl v tiskové zprávě.

partneři českého hokeje

Charvát už dřív deklaroval, že v dozorčí radě klubu bude působit jen nezbytně nutnou dobu. Vzhledem k tomu, že se podle všeho daří úspěšně dokončit vstup strategického partnera do pardubického hokeje, rozhodl se rezignovat na post předsedy i jejího člena.

„Věřím, že zastupitelé v příštím týdnu posvětí vstup strategického partnera do Dynama a že tento krok bude důležitým milníkem pro další rozvoj pardubického hokeje.“

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, jenž zastupoval sdružení podnikatelů.

„Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva, které je na programu v úterý 9. června, potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem Dynama. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou,“ říká primátor Pardubic.

Foto: hcdynamo.cz

„Věřím, že zastupitelé v příštím týdnu posvětí vstup strategického partnera do Dynama a že tento krok bude důležitým milníkem pro další rozvoj pardubického hokeje,“ dodává Charvát s tím, že hnutí ANO 2011 bude do dozorčí rady klubu nominovat Josefa Palečka.

Dnes už 71letý bývalý hráč a trenér má za sebou spoustu úspěchů. V roce 1972 se stal mistrem světa, jako kouč působil v letech 2005 až 2008 a v sezoně 2011/12 jako asistent Aloise Hadamczika u české reprezentace, s níž získal stříbrnou a tři bronzové medaile.

„Do pardubického hokeje se vrací zkušený a širokou veřejností respektovaný odborník.“

S Pardubicemi jako hráč slavil před 47 lety titul, na střídačce se objevil v letech 1990 až 1992 a 1995 až 2002. V listopadu 2016 byl Josef Paleček uveden do Síně slávy českého hokeje, v Pardubicích ho krátce nato ocenili vyvěšením dresu s číslem 10 pod strop arény.

„Už dřív jsem se s panem Palečkem sešel a požádal jej o tuto formu spolupráce. Velmi si vážím jeho kladného rozhodnutí, že je ochotný Dynamu pomoci. Do pardubického hokeje se vrací zkušený a širokou veřejností respektovaný odborník,“ těší Martina Charváta.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz