Změny v Dynamu: přichází brankář Štěpánek, Trončinský a Bubela končí

Foto: hcdynamo.cz

Hokejové Pardubice jsou na přestupním trhu aktivní, po návratech Jana Koláře a Roberta Kousala či příchodu dalších hráčů nyní Dynamo hlásí posilu do brankoviště. Ze Slovanu Bratislava míří do kádru trenéra Lubiny zkušený Jakub Štěpánek, s klubem podepsal roční smlouvu. Končí naopak obránce Marek Trončinský a útočník Miloš Bubela, oba si hledají nové angažmá.

HokejkaSHOPvanoce

Loučení Trončinského a Bubely potvrdil na svém twitterovém účtu generální ředitel klubu Martin Sýkora, který při setkání s fanoušky uvedl, že si oba hokejisté hledají nové angažmá. Trončinský strávil závěr minulé sezony v Litvínově, Bubela přišel do Dynama loni z Banské Bystrice.

Oba zatím nemají jasno o novém působišti, jiný zkušený hráč už ano. Pardubické Dynamo totiž hlásí další hodně zajímavou posilu – tentokrát do branky. Ze Slovanu Bratislava se do Pardubic přesouvá Jakub Štěpánek. Mistr světa 2010 původně předpokládal,. že bude za slovenský tým dál chytat KHL. jenomže klub účast v soutěži vzdal a někdejší gólman Vítkovic či švýcarského Bernu musel řešit jiné varianty.

Vybral si Dynamo, za které už nastupoval v úvodu sezony 2016-17. V barvách východočeského klubu tehdy absolvoval osm extraligových zápasů, načež odešel do finského týmu Lukko Rauma. Od léta 2017 byl pak zaměstnancem Slovanu, v minulé sezoně za slovenský klub chytal 36 utkání Kontinentální ligy.

„Příchod Jakuba Štěpánka je klíčovým atributem pro úspěšnou sezonu. Věřím, že s Ondřejem Kacetlem vytvoří kompaktní dvojici, o kterou se budeme moci výrazně opřít," řekl generální ředitel Dynama Martin Sýkora.

Foto: hcdynamo.cz

Štěpánek v Pardubicích vytvoří dvojici s Ondřejem Kacetlem, další gólman Milan Klouček míří do Motoru České Budějovice. Nadále ovšem zůstává kmenovým brankářem Dynama. „Z hlediska další koncepce je pro nás důležité, že Milan  podepsal v Dynamu nový kontrakt a má zajištěné kvalitní angažmá v Českých Budějovicích. Jsem přesvědčený, že mu změna prostředí přinese hokejový i osobnostní rozvoj,“ doplnil Sýkora.

Představitelé pardubického klubu mají radost, že se jim podařilo angažovat ostříleného Štěpánka. „Jednalo se o prioritu od prvního dne, co jsem do Pardubic přišel. Jednání nebyla jednoduchá, byla navázaná na možné pokračování Slovanu Bratislava v KHL, měli jsme připraveno víc variant, ale tato je úplně nejlepší. Ty další by se řešily angažováním zahraničního gólmana, což vždy přináší určitou míru rizika,“ připomněl sportovní manažer Jaromír Kverka.

Foto: Facebook HC Slovan Bratislava

Štěpánek se ihned po podpisu kontraktu připojil k týmu Dynama. „Tím, že Slovan Bratislava opustil KHL, jsem byl ze dne na den bez smlouvy. Musel jsem situaci nějak řešit. Zavolal mi pan Kverka s konkrétní nabídkou a domluvili jsme se. Neříkám, že jsem vzadu v hlavě neměl své minulé angažmá, a že jsem o něm zpětně nepřemýšlel. Jsou to tři roky zpátky, je tu nové vedení, poslední příchody nasvědčují tomu, že je vše na dobré cestě. Což mému rozhodování napomohlo," řekl klubovému webu Jakub Štěpánek.

Změny v kádru Dynama

Příchody
Marek Trončinský (O, Litvínov)
Denis Kindl (Ú, Plzeň)
Martin Látal (Ú, Mladá Boleslav)
Radoslav Tybor (Ú, Vítkovice)
Jan Kolář (O, Chabarovsk, KHL)
Corey Locke (Ú, Linec, EBEL)
Robert Kousal (Ú, Brynäs, SHL)
Jakub Štěpánek (B, Slovan, KHL)

Odchody
Vojtěch Budík (O, Plzeň)
Jan Kloz (Ú, České Budějovice)
Jordan Perret (Ú, Hradec Králové)
Tomáš Vondráček (Ú, Karlovy Vary)
Rostislav Marosz (Ú, Liberec)
Milan Klouček (B, Č. Budějovice)
Nicholas Schaus (O, neznámo)
Mathias Porseland (O, neznámo)
Jacob Cardwell (O, neznámo)
Ilja Děrvuk (O, neznámo)
Antonín Dušek (Ú, neznámo)
Brian Ihnačák (Ú, neznámo)
Marek Trončinský (O. neznámo)
Miloš Bubela (Ú, neznámo)

Soupiska Dynama pro sezonu 2019-20

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Jakub Štěpánek.

Obránci:
Martin Bučko, Oscar Eklund, Rhett Holland, Michal Ivan, Jan Kolář, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Marek Hovorka, Denis Kindl, Filip Koffer, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Corey Locke, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Tomáš Rolinek, Radoslav Tybor, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz