Změny v české legii Amuru: Kolář končí, z Kunlunu přijde Vitásek

Foto: hcvityaz.ru

16. dubna 2019, 16:34

Václav Jáchim

Silná legie českých hokejistů kotví delší dobu v ruském Chabarovsku, před novou sezonou v ní dojde k několika změnám. Už dřív se objevila informace, že za bratrem Tomášem míří útočník Hynek Zohorna, kádr Amuru rozšíří také obránce Ondřej Vitásek (na snímku vlevo).

HokejkaSHOPvanoce

Informaci uvedl web championat.ru s odkazem na svůj zdroj, podle něhož se Vitásek 1. května oficiálně stane hráčem Chabarovsku. Urostlý bek dosud oblékal dres čínského Kunlunu, jeho transfer do Amuru je podle všeho hotovou věcí.

Smlouvy v Chabarovsku prodloužili Langhamer, Jordán a T. Zohorna

Už dřív proběhla spekulace, že na východ Ruské federace půjde také Hynek Zohorna. Bývalý útočník Komety strávil letošní sezonu ve finském Lahti, před rokem odešel na sever Evropy s tím, že si řekne o angažmá v kvalitnější soutěži. Povedlo se, český reprezentant je blízko dohody s klubem, kde za jednu z největších hvězd platí jeho starší bratr Tomáš.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Českou legii v Amuru na konci letošní sezony tvořili brankář Marek Langhamer, obránci Marek Hrbas, Michal Jordán, Jan Kolář a útočník Tomáš Zohorna. V průběhu ročníku se do české Tipsport extraligy vrátili Libor Kašík a Tomáš Filippi.

Také v dalším období bude mít klub z Chabarovsku na pozici cizinců pouze Čechy. „Vedení klubu se dohodlo na prodloužení smluv s Markem Langhamerem, Michalem Jordánem a Tomášem Zohornou," uvedly před několika dny stránky allhockey.ru. Amur se letos neprobojoval do play off, záhy po skončení základní části panovaly určité obavy, zda klub nepotká vyloučení z KHL s ohledem na původní plán snížit počet účastníků.

Kolář se v Amuru rozloučí. Je variantou návrat do Pardubic?

Nedávné zasedání Rady Kontinentální ligy nicméně tyhle obavy zahnalo, v Chabarovsku se už naplno věnují přípravám na další období. Ve funkci hlavního kouče pokračuje Alexander Guljavcev, jenž nastoupil po odvolání poněkud excentrického Nikolaje Borščevského, společně s vedením pracuje na posílení kádru.

Foto: Vladimír Koča

Místo by v něm měla mít pětice Čechů – konkrétně Langhamer, Jordán, Vitásek a bratři Zohornové. Na odchodu je Marek Hrbas, podle informací hokej.cz se loučí Jan Kolář, jenž v Amuru prožil čtyři povedené sezony a zařadil se mezi klubové legendy. Zkušený bek bojoval na východních frontách od podzimu 2012: Kolář nejprve nastupoval za ukrajinský Doněck, ročník 2014-15 strávil ve Vladivostoku.

Účastník tří mistrovství světa a olympiády v Koreji se brzy vydá na nové angažmá. Uvidíme, jestli to bude znovu v Kontinentální lize, nebo zda se Kolář po letech v Rusku nerozhodne pro návrat do mateřských Pardubic, které v baráži sahají po záchraně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz