Změny v Benátkách: Tým opouští Jonák, Říha, Kajínek nebo Pletka. Přichází Kočí

Foto: Petr Kraus

S novinkami z kádru už přispěchaly také Benátky nad Jizerou. Po několika letech se klub loučí s Vítem Jonákem, Davidem Kajínkem, Markem Pabiškou, Petrem Ulrychem a Jiřím Říhou. Pokračovat nebude ani veterán Václav Pletka. První posilou se stal Václav Kočí. Středočechům budou k dispozici i loňští semifinalisté z Motoru – Petr Kolmann a Josef Mikyska.

HokejkaTV

Trenérem zůstává Jiří Čelanský, jemuž pomohou Antonín Nečas a Vladimír Čermák. Letní přípravu začnou Benátky až 30. května, vzhledem k dlouhé sezoně partnerského Liberce. Spolupráce by měla pokračovat i s Mladou Boleslaví a pražskou Spartou.

Už teď jsou známa jména, která se realizačnímu týmu hlásit nebudou. Do Kladna odchází vytáhlý zadák Petr Ulrych (viz ZDE) a nové angažmá si hledají David Kajínek s Jiřím Říhou. Na odchodu je extraligový šampion Vít Jonák, který poslední roky pendloval mezi Libercem a jeho farmou. U břehů Jizery nebude pokračovat ani Václav Pletka, který čeká na nabídku odjinud. 

Profesionální kariéru přerušil produktivní univerzál Marek Pabiška. V klubu zůstává, akorát přesedlal k masérskému lehátku. Nové smlouvy podepsali Janové Plodek a Víšek, klíčoví hráči mladého týmu. Otazník ale visí nad Danielem Špačkem.

Průvan v defenzivě musí benátecké vedení řešit příchody nových tváří. Jednou z nich je šestatřicetiletý Václav Kočí. Naposledy působil v Mladé Boleslavi. Celkově odehrál 554 extraligových utkání (29+86) a s Pardubicemi dvakrát získal mistrovský titul. Má i dvě bronzové medaile. Teď bude vychovávat talenty pro mateřský Liberec.

Po roce stráveném v Českých Budějovicích obléknou benátecký dres Petr Kolmann a Josef Mikyska, kteří zabojují o místo v sestavě úřadujícího mistra. Pojizeřané počítají také s Petrem Kalinou, Jiřím Černochem nebo Janem Havlem. Nepříjemným překvapením byl pro Benátky odchod Jiřího Hozáka do Prostějova.

Informace přinesly oficiální klubové stránky benáteckého hokeje.

Václav Kočí, výrazná posila do zadních řad Benátek nad Jizerou.

Václav Kočí, výrazná posila do zadních řad Benátek nad Jizerou. | Foto: Petr Kraus, FB Hokejové foto


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz