Změna ve Spartě: Bříza končí, klub koupila skupina finančníka Pražáka

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Zásadní změnu hlásí pražská Sparta, slavný hokejový klub má nového vlastníka. Od bývalého brankáře Petra Břízy (na snímku) odkoupila Spartu investiční skupina Kaprain finančníka Karla Pražáka. Obě strany podepsaly smlouvu o převodu 100 procent akcií, cena nebyla zveřejněna. Sparta o tom informuje na svém webu.

HokejkaTV

O uvedené změně se v zákulisí delší dobu spekulovalo, nyní je transakce skutečností. „V poslední době jsem vedl intenzívní jednání o budoucnosti Sparty, které vyústilo v moje rozhodnutí prodat celý balík akcií. Přestože v průběhu jednání se zvažovaly různé varianty mého dalšího angažmá ve Spartě, nakonec jsem se rozhodl působení v klubu zcela ukončit," řekl Petr Bříza.

Někdejší vynikající gólman a dlouholetý reprezentant je sparťanskou hokejovou ikonou. Brzy po ukončení aktivní kariéry v roce 2009 se stal generálním manažerem a poté předsedou představenstva. Vlastníkem klubu byl od roku 2016, kdy Spartu odkoupil od Sportovního holdingu Praha spojeného s podnikatelem Petrem Speychalem.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

„Sparta je moje srdeční záležitost. Věnoval jsem jí velkou část svého života, o to bylo moje rozhodování těžší. Chci při této příležitosti poděkovat všem lidem, kteří mi pomáhali překonávat často velmi komplikované situace. Zejména všem partnerům a věrným příznivcům klubu a samozřejmě i své rodině. Jejich podpory si nesmírně vážím. Novému vlastníkovi a celému klubu přeji hodně úspěchů,“ připomněl Bříza.

Novým vlastníkem je skupina Kaprain, kterou v roce 2013 založil Karel Pražák. Od začátku se soustředí na tři základní oblasti: průmysl, nemovitosti a finance. Zapojení skupiny je různé, od přímých akvizic až po role nezávislých poradců. „HC Sparta je silná tradiční sportovní značka s nemalým potenciálem. Jsme připraveni zajistit stabilitu klubu a jeho další rozvoj,“ uvedl na klubovém webu mediální zástupce skupiny Ondřej Pechar.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Stránky Sparty uvádějí, že skupina Kaprain zajišťuje akvizice, development a správu v oblasti nemovitostí. Díky zkušenostem a znalostem aktuálního vývoje realitního trhu úspěšně realizuje náročné investiční projekty i optimalizuje provoz spravovaných objektů. Nemovitostní část skupiny tvoří zejména výstavba na pozemcích u pražské O2 arény, rekonstrukce budovy v Pařížské ulici a projekt Vítězné náměstí.

V průmyslové oblasti, v oblasti technologií a služeb se skupina Kaprain často soustředí na projekty, ve kterých může využít zkušenosti z reorganizací a ozdravení podniků. Do rostoucí průmyslové větve patří podíly ve společnostech, případně financované projekty, jako jsou Nej.cz., AVE CZ odpadové hospodářství a Premuim Outlet Prague Airport.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz