Změna pod Ještědem: Tygři mají nového kapitána, asistentem i mladík

Foto: hcbilitygri.cz

Bílí Tygři po čtyřech letech mění kapitána, céčko na dres nově přišijí Michalu Bulířovi. Z pozice asistentů mu budou pomáhat Petr Jelínek, Michal Birner a mladý Jan Šír.

„V naší kabině máme hodně hráčů s vítěznou mentalitou i vůdcovským charakterem. Letos jsem se rozhodl pro změnu a v nadcházející sezoně bude kapitánem Michal Bulíř,“ odhaluje trenér Patrik Augusta pro klubový web.

Bulíř se do severočeské organizace vrátil po povedeném ročníku v Plzni. Jeho 56 bodů v základní části ho zařadilo na druhého nejlepšího střelce a třetího nejproduktivnějšího hráče ligy.

„V naší kabině máme hodně hráčů s vítěznou mentalitou i vůdcovským charakterem.“

Pro post lídra kabiny je zkrátka ideální volbou. Třicetiletý útočník a místní odchovanec pod Ještědem strávil převážnou část kariéry, dlouhodobě se navíc řadil mezi klíčové hráče.

„Je to velká zodpovědnost vůči týmu i celé organizaci. Budu se snažit být příkladem na ledě i mimo něj,“ ubezpečuje Bulíř.

„Důležité bude udělat dobrou atmosféru, abychom byli skvělá parta a někam to dotáhli. Ale není to samozřejmě jen o mně. Nás zkušených je tam víc, kteří si umí říct své,“ věří nový liberecký kapitán.

Po ruce bude mít trojici asistentů: předchozího kapitána Jelínka, Birnera a teprve dvaadvacetiletého Šíra

„Důležité bude udělat dobrou atmosféru, abychom byli skvělá parta a někam to dotáhli.“

„Petr bude jako poslední kapitán Michalovi k ruce svojí dlouholetou zkušeností s touto úlohou. Michal Birner je vzorem profesionality pro všechny hráče na ledě i mimo něj,“ říká Augusta pro stránky hcbilitygri.cz.

Zajímavou volbou je každopádně mladík Šír. „Honza je zástupcem nastupující mladé generace, která prošla výchovou v našem klubu. Svým přístupem a tvrdou prací si řekl o větší roli v týmu,“ doplňuje Augusta.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz