Zlomila Plzeň střelecké trápení? Bylo to šílený, usmívá se Němec

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

1. prosince 2018, 13:49

Martin Voltr

Víc než dva góly ze hry dali naposledy 21. října. A to už je pořádná doba. V Hradci Králové ale hokejisté Plzně stihli tři už za první třetinu a došli si pro hodně cennou výhru!

HokejkaTV

2:2, 2:2, 1:2, 1:0, 1:1. Takové výsledky měli indiáni v listopadu, když nepočítáme nájezdové koncovky tří remízových bitev. Ale teď? Do 11. minuty překonali hradeckou obranu na její půdě hned třikrát.

„Bylo to šílený. Ale ono ani tři góly, nebo čtyři s tím do prázdné brány, nejsou nic extra. Zlepšili jsme ale hru do obrany a myslím, že jsme Hradec k ničemu moc nepouštěli,“ hlásí Vojtěch Němec.

Plzeň přitom jako první prohrávala. Skóre ale bleskově otočila a pak už náskok nepustila. „Odehráli jsme to víceméně zkušeně. Nedělali jsme zbytečné chyby v rozehrávce, nemotali jsme se s pukem v našem pásmu, což nám v posledních zápasech dost dělalo problémy. Věděli jsme, že Hradec je hodně aktivní v útočném pásmu, že napadá ve dvou až třech lidech, a snažili jsme se to jenom vyndávat ven. Zaplať pánbůh to stačilo,“ pokračuje s úlevou autor první plzeňské trefy.

Mountfield přitom doma válí. Před zápasem se chlubil bilancí 29 získaných bodů ze 36 možných, což jen svědčí o tom, jak velkou cenu tohle vítězství má.

„To jsou nějaké statistiky, na to my moc nekoukáme. Jsme rádi za výhru a je jedno, jestli doma, venku, v Hradci, v Třinci s Libercem... To je úplně fuk, potřebujeme sbírat body.“ Indiáni uspěli navzdory tomu, že Hradec měl střeleckou převahu 43:25! „Jo, hokej není spravedlivý,“ směje se Němec. „Ne, to je blbé říct. Měli víc střel, ale myslím, že jich neměli zas tolik nebezpečných. Otočilo se to, my jsme jich taky jindy měli třicet o ničem, jen takové nahozené puky,“ přemýšlí.

Měli jsme daleko víc šancí než Plzeň, mrzí Rákose

Indiány teď zase čeká hodně nabitý program, po víkendu zamíří na první zápas čtvrtfinále Ligy mistrů do Švédska. Takže vedle solidní obrany budou zlepšení v útoku nutně potřebovat. „Snad to bude dál pokračovat. Přece jenom ta střelecká fazóna se nás teď úplně nedržela. Nastřelovali jsme tyčky, střel jsme měli hafo, ale neměli jsme to štěstíčko. Doufejme, že se teď přiklonilo k nám,“ věří letos desetigólový Němec.

Nejlepšího střelce plzeňského kádru zdobí taky největší produktivita střelby. Se 26 procenty se řadí i do extraligové špičky. A tak je nasnadě otázka – neměl by pálit častěji?

„Říkají mi to dost často trenéři, jenže já jsem střelec prostě nikdy nebyl. Byl jsem vždycky nahravač. A že mi to tam takhle v uvozovkách padá, protože to taky není nic extra... Já se do šancí moc nedostávám a střílet z dálky u mě nemá smysl, protože by to tam nedoletělo. Já musím čekat na ty příležitosti, kdy se dostanu před bránu, a tam si musím poradit,“ usmívá se Vojtěch Němec.

Rozhodně by si přál, aby mu to proti každému soupeři padalo tak jako proti Hradci. V prvním zápase mu dal dva góly, teď přidal další. „Hlavně jsme rádi, že jsme konečně zase udělali tři body a chytli se na takhle silném soupeři. Každý podal zodpovědný výkon, od gólmana po posledního útočníka. Snad si to přeneseme do dalšího zápasu,“ dodává Němec před nedělní bitvou s Třincem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz